İstikbal 12 yaşında

İstikbal 12 yaşında

İstikbal 12 yaşında

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 03 Ocak 2009, Cumartesi

Haberi Paylaşın:İstikbal 12 yaşında


Bir değil üç değil beş değil on iki yaşına ayak bastı gazeteniz istikbal. İstikbal Gazetesi bu yaşı, bu gücü, bu aşkı siz kıymetli okurlarından almıştır. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.


Bizzat şahsımı Yüce Meclisten telefonla arayarak; “nice yaşlara, mutlu ve kutlu olsun” diyen, “milletimize hayırlara vesile olmasını” isteyen Gazetemizin 12. yaşını kutlayan MHP Mersin Milletvekili Kadir Ural’a; MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mahmut Tat’a, MHP Toroslar Meclis Üyesi ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi, Radyo Ülkü Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Gilik’e, Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel’e, Silifke Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mevlüt Partal’a teşekkür ederiz. Ayrıca gönlü, kalbi bizle olan Tüm okurlarımıza ayrı ayrı teşekkür eder, yeni yıllarını kutlarım.


***


2008 gitti, 2009 geldi.


2008 yılı bize ne verdi 2009 yılında biz neler bekliyoruz?


Bu soruları birey olarak hemen yanıtlamak mümkün, 2008 yılı benim için ekonomik yönden iyi geçmiştir, diyebiliriz. Bir başka birey ise ekonomik yönden kabus dolu bir yıl oldu diyebilir. Çünkü bu iki olasılığı yaşayan ender ülkelerden biriyiz.


Kriz tartışmalarını yapan Başbakan R.Tayyip Erdoğan olayı ‘psikolojik’ olarak yorumlarken, iş adamları döviz artışının kriz doğurduğu yönünde yorumladılar.


Ben TL’den vazgeçmem. Bu söz de Başbakana ait.


Öyle ise; neden üretmiyoruz?


Üretilen ürünlerimiz neden para etmiyor?


İşte bu sorular can alıcıdır. 2008 yılının en önemli sorunu bence bu üretimle ilgili olanlarıdır. Maalesef ülke olarak üretmiyoruz. Hükümet sürekli Türk insanını tüketime yönlendiriyor.


Bakın, Sabah Gazetesi Yazarı Bekir Coşkun geçen günlerde (2008 yılının son günlerinde) İsrail’in Gazze’de yaptığı Müslüman kıyımına bakışını kısmen size aktarıyorum.  


-Filistinli savaşçıların kullandıkları silahların ÇİN yapısı,RUS yapısı, ABD araçları, vs… Ve ekliyor;  Neden Müslümanların buluşu yok? Müslümanlar savaş uçakları, tankları, araçları, telsizleri, silahları yapmıyor? Müslümanlar otomobil, yapmıyor, Müslümanlar beyaz eşya yapmıyor, Müslümanlar bin yıldır sağlıkta, (TIP’ta), kozmetikte, yoklar? Vb.


Üstüne üstlük ekliyor bin yıldır yapmıyorlar diye.


Bekir Coşkun yaralı parmağı işaret etmiş ama iyileşmesi için şifasını vermemiştir.


Bence o şifa şu:


Türk halkı da  müslümandır. Müslümanlar buluş yapmıyor sözü doğru değil. Sadece iyi yönetilmiyor. Yöneticileri ;  Hristiyan ülkelerin istek ve arzularını yerine getirmekle uğraşıyorlar... Bekir Coşkun bu doğruyu da derse, kalemine kuvvet deriz.


Evet 2009 yılı hoş geldi… neler bekliyoruz?


Öncelikle Mart ayının 29’unu  bekliyoruz. 29 Mart 2009’da  yerel seçimler var. Bu tarih öyle bir tarih oldu ki ülkücülerin sevdiği dokuz rakamı ile dolu oldu…


Öyle hatırlıyorum ki; 1999 yılında da ülkücülerin partisi MHP Osmanlının 700. yılını kutlayarak coşmuşlar ve Mersin’de başarıdan başarıya koşmuşlardı. Mersin İlinde 5 Milletvekili, 28 İl genel Meclisi, 29 Belediye Başkanlığı, Bir çok köy ve belde de açık ara birinci parti olmuşlardı. Hatırladım işte… 2009’un 29 unda da böyle bir şey olabilir.


***


Hadise’yi izledim.  Eurovizyon şarkı yarışmasının şarkısını izledim. Hadise Harika söylüyor. TRT1’de Eurovizyon müzik yarışmasında birinci olacaktır. Ben bunu gördüm şarkıda ve sanatçıda…


Hayırlısı ne ise ol olur. Nice mutlu ve sağlıklı yıllara diyerek hepinizin yeni yılını tebrik eder, Mersin’lilerinde 3 Ocak Kurtuluş Bayramını kutlarım.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/5418b343c738a5777de3a8b074bfd8ca.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42