Türk Milleti Demokrasiye Sahip Çıktı

Türk Milleti Demokrasiye Sahip Çıktı

Türk Milleti Demokrasiye Sahip Çıktı

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 19 Temmuz 2016, Salı

Haberi Paylaşın:Heyecanlýydým, asker olacaktým, subay diyeceklerdi bana. Yeni tüylenen býyýklarýmý parmaklarýmla oynarken, otobüste Bursa’ya doðru yol alýyordu.

Türk Milleti Demokrasiye Sahip Çıktı

Heyecanlıydım, asker olacaktım, subay diyeceklerdi bana. Yeni tüylenen bıyıklarımı parmaklarımla oynarken, otobüste Bursa’ya doğru yol alıyordu.

Öksüz büyüyordum. Babamı kaybedeli 8 yıla yaklaşmıştı. Ortaokulu bitirmiş, ağabeyimle birlikte Bursa Işıklar Askeri Lisesi’ni sınava gitmiştim.

Sınavda çok başarılıydım. Uzun atlamaları bir rüzgar hızıyla havada uçarak yapıyordum. Şınav çekerken hiç yorulduğumu hissetmedim. Hava merdiveninde pazılarım daha da güçlü oldu, merdiven basamaklarını avuçladıkça daldan dala adeta koşuyordum.

Heyecanlıydım.

 Asker olacaktım.

Kahraman Türk Ordusu’nun şerefli subaylarından biri olacaktım.

Peygamber Efendi’mizin övdüğü Türk Ordusu’nun bir neferi olacaktım.

Olamadım.

Sporla ilgili tüm sınavları başarı ile geçtim. Geldik mülakat kısmına…

Bir odaya girmemi söylediler. Odaya girdim karşımdaki büyükçe bir masada komutan oturuyordu. Hemen hazırol vaziyetinde durdum. Komutan beni iyice bir süzdü… Sonrasında, “Atatürk  İlkeleri”ni say dedi.

Emir alır almaz kurgulanmış gibi, Atatürk’ün ilkelerini saymaya başladım.

Cumhuriyetçilik

Devletçilik,

Milliyetçilik

Ülkücülük,

Toplumculuk

Laikçilik,

Köycülük,

Ahlakçılık

Halkçılık, derken;

Komutan gülmeye başladı… Önce çok beğendiğini tebessüm ederek belli ediyor sandım. Sonra sesli gülmeye başladı ve gülmekten vaz geçerek; “Gidebilirsin” dedi.

Sınavın üzerinden iki üç hafta geçti ve sonuçlar açıklandı. Benle ilgili hiçbir bilgi yoktu. “Ne kazandı ne kaybetti” diye bir zarf bile gelmedi. Akranlarım içinde yedekten kazanıp subay olanlar vardı. Ben ise asker olamamıştım. Sonra anladım ki, “Atatürk’ün İlkeleri”ni sayarken içine “Dokuz ışık”ın ilkelerini de katmışım.

15 Temmuz darbesini yapmaya kalkanların;  bu örgütlenme işini “ilk kez 1971 yılında askeri okullara sızmaya başladılar” şeklinde bir haberde okudum. Ve bugün anladım ki;  “TÜRKEŞ”çiler de subay yapılmadı. Eğer Yapılsaydı,  15 Temmuz darbecilerine kesinlikle izin vermezlerdi. MHP Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli’de 15 Temmuz akşamı hemen ilk olarak Başbakanı aradı ve hükümetin yanındayız diyerek demokrasiye sahip çıktı.

Yapılan darbenin acılarını, Türk Milleti çeker. İşçisi, esnafı, köylüsü, çiftçisi iş adamı, bürokratı velhasıl herkes acı çeker. Ülke ekonomisi yıllarca geriye gider. Özgürlük kısıtlanır dahası çok kötüdür darbeler. Türk Milleti 15 Temmuz darbesine izin vermemiştir. Teröristlere geçit vermemiştir. Meclis tek yumruk olmuştur.  Devletine ve demokrasisine sahip çıkmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim. Hukuk içinde darbecilerinde en ağır cezaları almalarını isterim. 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/1e7fd843bb526f50ffd3a6e47c1e1827.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42