Güçlü Devlet

Güçlü Devlet

Güçlü Devlet

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 29 Temmuz 2016, Cuma

Haberi Paylaşın:Geçtiðimiz hafta Silifke-Anamur arasýndaki yol çalýþmalarýný gördüm. Devasa bir hizmet. Tünellerin sadece birisi hizmet veriyor diðerlerinin çalýþmalarý devam ediyor. Koskoca daðlarý delip araçlarýn geçmesi için yol yapýlýyor.

Geçtiğimiz hafta Silifke-Anamur arasındaki yol çalışmalarını gördüm. Devasa bir hizmet. Tünellerin sadece birisi hizmet veriyor diğerlerinin çalışmaları devam ediyor. Koskoca dağları delip araçların geçmesi için yol yapılıyor. O tünellerin yapım çalışmalarını yakından izlemedim ama önlerinden geçerken ne kadar zor şartlarda çalışıldığını hissedebildim. Sıcak bir yana, doğa zorlukları bir yana, araç trafiğinin yoğunluğu bir yana… Dağları delik deşik ediyorlar. Tüneller yapılıyor ve yollar kısalıyor, yollarda rahat bir trafik akıyor, yollarda huzur ve güven oluyor. Gidenler bunu yaşıyor.  Allah devletimize zeval vermesin.

Devletin güçlü olması, doğal olarak kıskananları da çoğaltıyor. Artık meyvesi olan ağaç taşlanır mı dersiniz, yada meyve veren ağaca tanklar mı toslar dersiniz bilemem ama bir gerçek var ki Türkiye Cumhuriyeti devleti gerçekten çok güçlü bir devlettir.

Bu gücü yine Türk Milleti gösterdi. 15 Temmuz 2016 tarihi gecesinde Fetö terör örgütünün ele geçirdiği tankları, uçakları ve terörist kılığındaki askerleri ile devlete yaptıkları saldırılara karşı sokaklara döküldüler, tankların önüne yattılar, silahlara hedef oldular devletine sahip çıktılar. Bu bir kahramanlık destanıdır. Bu destan karşısında bütün dünya Türk insanının bir kez daha “Her Türk Asker Doğar” sözüne inanmak zorunda kaldı.

Batılılar inansın!.. İnansınlar ki Çanakkale’yi geçilmez yapan milli ruhun bu olduğunu ezberlesinler.

Avrupalılar ve ABD inansın!.. İnansınlar ki Kurtuluş mücadelesini veren milletin adına Türk dendiğini hiç unutmasınlar.

Güçlü devletler;  yollar yaptığı gibi, barajlar inşa ettiği gibi, yüksek işhanları diktiği gibi, fabrika bacaları ile cami minarelerini birlikte yükselttiği gibi; eğitimde, sağlıkta, kültürde, teknolojide de güçlü hizmetler üretir. Kışlaları yeniden donatır, paşaları yüceltir, güçlü ordu yapısı ile dosta güven düşmana korku verir.

Tünelleri ve yollarda yapılan hizmeti görünce güçlü devletimizi bir kez daha andım.  Cenab-ı Allah Türk Milletine, devletine ve hükümetlerine güç ve kuvvet versin. 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri