Devletin Bekası İçin…

Devletin Bekası İçin…

Devletin Bekası İçin…

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 05 Ağustos 2016, Cuma

Haberi Paylaşın:15 Temmuz 2016 Fetö’cü darbe giriþimini baþarýsýzlýða uðratan Türk Milleti; devletinin bekasý için demokrasi meydanlarýn da siyasi parti taraftarlýðý gözetmeksizin bir araya geldi. Tüm siyasi partilerin en üst düzeyde ki temsilcileri de bir araya gelerek düzenlenen demokrasi mitinglerine katýldýlar.

Devletin Bekası İçin…

15 Temmuz 2016 Fetö’cü darbe girişimini başarısızlığa uğratan Türk Milleti; devletinin bekası için demokrasi meydanların da  siyasi parti taraftarlığı gözetmeksizin bir araya geldi. Tüm siyasi partilerin en üst düzeyde ki temsilcileri de bir araya gelerek düzenlenen demokrasi mitinglerine katıldılar.

Birlik ve beraberliğin doruk noktasına çıktığı demokrasi mitingleri dosta güven, düşmana korku saldı.  MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli’nin mitinge katılacağı sözü sosyal medyada yankı buldu. CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun İzmir’deki demokrasi mitinginin ise adeta şölene dönüşmesi gerçekten Türk Milleti’nin demokrat olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

Bu millet, siyasi parti bazında belki ayrı gibi duruyor şeklinde gösterilebilirler. İş devletin bekasına gelince, iş milletin huzur ve güveninin sağlanmasına gelince, iş demokrasiye sahip çıkma noktasına gelince, inanın her yerde bir araya gelmesini biliyorlar.

81 ilin meydanları haftalarca demokrasi nöbeti için dolup taştı. Siyasi parti liderleri, temsilcileri meydanlarda bir araya geldiler.

Neden?

Devletin bekası için.

Milletin birliği ve beraberliği için.

“Milli Devlet Güçlü İktidar” sloganı gereği devletimizin milli olması ve iktidarlarımızın (Tek başına veya koalisyon)  güçlü olması gerekir. İşte Türk Milleti 15 Temmuz’dan sonra bu gerçeği kavramış ve her gün demokrasi mitingleri ile devletimizin milli olması, iktidarlarımızın güçlü olması için eline Türk bayraklarını alarak sokağa inmiş meydanları doldurmuşlardır.

Bu gücün karşısında dünya devletleri şaşırmış kalmışlardır. Çünkü, Türk Milleti emperyalist ülkelerin işgalci beklentilerini boşa çıkartmıştır. Mevcut iktidar milletten aldığı bu gücü en iyi bir şekilde kullanarak devletimizin bekasını korumuş ve milletin birliğini sağlamış huzur ve güveni tesis etmiştir. Buna destek vermek her siyasi partinin önceliği olmalıdır ve olmuştur.

Kazanan Türk Milleti olmuştur. 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/db70d70576ffff9d855c679629a4baa3.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42