Her Şey Mersin İçin!..

Her Şey Mersin İçin!..

Her Şey Mersin İçin!..

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 07 Ekim 2016, Cuma

Haberi Paylaşın:Mersinde yaþayýp, Mersin’e yabancý kalmak olmaz. Kayýtsýz kalamayýz. Attýðýmýz her adýmda birbirimizin nefesini hissettiðimiz bu þehirdeki tüm geliþmeleri iyi bilmeliyiz.

Mersinde yaşayıp, Mersin’e yabancı kalmak olmaz. Kayıtsız kalamayız. Attığımız her adımda birbirimizin nefesini hissettiğimiz bu şehirdeki tüm gelişmeleri iyi bilmeliyiz.

2014 yılında yapılan yerel seçimle birlikte Mersin’de bir şey değişti ve Mersin’in altıda üstüde değişmeye başladı. CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı gitti, MHP’li Büyükşehir Belediye başkanı geldi. Dolayısı ile Başkan Burhanettin Kocamaz ile Mersin’de değişim olacaktı.

Mersin’in şehir merkezinde yeniden yapılanmalar dikkat çekti. Kavşaklarda yapılan çalışmalar trafiği rahatlatması için başlatıldı. Yani her yer şantiyeye dönüştü.

 Bu değişim, dönüşüm mutlaka bizlere geçici bir süre için olumsuz yansıyacaktır. Kimimizin evi toz içinde kalacak, kimimizin işyerinin önü kapanacak, kimimiz trafikte birkaç ay çile çekecek vs… Evet tüm gelişmeleri iyi takip etmeliyiz.  Her şeyin daha iyi, daha modern, daha temiz bir Mersin İçin yapıldığını görmek yeterli.

Eski köprünün(Tulumba Köprüsü) yıkılması için mücadele edenlerin; şimdi üzerinden rahatça geçip gittiği yeni kavşakta (Tulumba Kavşağı) hata bulmaya çalışıp, eleştirmek yerine; bence ‘Yeni Mersin’ imajına çok güzel yakıştığını itiraf etmeliler.

Demokrasi kavşağı ve diğer kavşaklarda tamamlandığında Mersin şehir içi  trafiği oldukça rahatlayacaktır.

Hizmetler yapıldıkça Mersin’in yeni imajı da ortaya çıkacak.

Mersin’e gelen yerli ve yabancı turistlerin şehir merkezinde fotoğraf çektirecekleri bir mekan bulmakta oldukça zorlanıyorlardı.  Bir çok kez elli iki katın (Metropol Binası) önünde durup, poz veren insanların fotoğraf çekildiklerine şahit olmuşumdur. Şimdi yeni yapılan kavşaklarda bile fotoğraf çektirenler olacaktır. Hele Yoğurt Pazarı, Ulu Cami çevresi, Atatürk Caddesi gibi şehir merkezinde yapılan çalışmalar bitince, sanırım fotoğraf çekilecek alanlar bir hayli çoğalacak.

***

Bir de Mersin İdman Yurdu Spor Kulübümüz var. Mersin İdman Yurdu’nda da değişim oldu. Öyle bir değişim olduk ki; sanırım bu değişimden hoşlanmayanlar “Hoş geldin Mağlubiyetine” sevinmişlerdir.  Ali Tekin başkanlığında oluşan yeni yönetim heyecanlı, takımın başarılı olması için gayretli, fedakâr ve cesur kararlar almaya hazır kıta gibiler.

Yeni yönetimle İlk resmi maçına çıkan oyuncuların “hoş geldin galibiyeti” ile  yeni yönetime ‘hayırlı olsun’ demelerini beklerdik. Fakat oyuncuların gücü bu. Mersin İdman Yurdu’lu oyuncuların mücadelesi mağlup olmayı engelleyemedi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Spor’a farklı mağlup oldular. İlk yarısı 0-0 biten mücadelenin hemen ikinci yarısı başlar başlamaz yapılan hatalar neticesinde üst üste goller yenildi ve takım 3-0 mağlup oldu. Tabi bu mağlubiyet gelecek maçlar için ölçü olmamalı.

Mersin İdman Yurdu’nu yeni yönetimle birlikte başarılı günler bekliyor. Sabırlı olunmalı. Ve; İnşallah, Mersin İdman Yurdu süper lige çıktığında; Mersin İdman Yurdu’nun Futbolcuları ile birlikte, Mersinlilerin ve Mersin’e gelenlerin anı fotoğrafı çekileceği bir de spor kulübü olacak.

Her şey Mersin İçin!

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/825efc46014c6551474b9bc4289f237b.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42