Güçlü Devlet

Güçlü Devlet

Güçlü Devlet

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 04 Kasım 2016, Cuma

Haberi Paylaşın:Devletin güçlü olmasý, ehil ve güçlü idarecilerin sayesinde olur. Güçlü devlet halkýna huzur ve güveni veren devlettir. Halkýný ekonomik yönden kalkýndýran devlettir.

 Güçlü Devlet

Devletin güçlü olması, ehil ve güçlü idarecilerin sayesinde olur. Güçlü devlet halkına huzur ve güveni veren devlettir. Halkını ekonomik yönden kalkındıran devlettir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlü bir devlettir. Bu gücü bilindiği için de dostu ve düşmanı da vardır. Dostlarına güven, düşmanlarına korku salmayı bilen ehil yöneticiler ile de devlet daha da güçlenecek ve dünya devletleri nezdinde ki saygın yerini alacaktır.

Son yıllarda gerçekçi kararlar alarak terörizmin üstüne giden hükümet desteklenmeli. Türk ekonomisini zayıflatan, üretimi engelleyen bu terör belasından Türk Milleti bir an önce kurtulmalı. Bunun için herkes ama herkes elini taşın altına koymalı.  Başta Siyasi parti liderleri olmak tüm siyasetle uğraşanlar, ortak akılda birleşerek; ülkemizin demokrasisini yok etmeye çalışanlarla mücadele etmekte kararlı olmalılar. Bu mücadele için önemli kararlar alan hükümet desteklenmeli. Elbette sonunda kazanan Türk Milleti olacaktır. Devletimiz olacaktır. Cumhuriyetimiz olacaktır. Demokrasimiz olacaktır.

Güçlü devlet olmanın tek yolu budur. Bir olacağız, birlik olacağız beraber olacağız. Ayrımcılıktan hiç kimseye bir fayda gelmez. Tarih bunun canlı örnekleriyle doludur.

Osmanlı İmparatorluğu döneminde kan kardeş gibi yaşayan halklar, bugün kurduruldukları devletlerinde aç ve sefaleti yaşıyorlar. Daha düne kadar Yunanlılar adalarını satlığa çıkardılar, Ermeniler keza açlık içindeler. Bulgarlar yine öyle, Balkan ülkeleri daha düne kadar birbirini yediler. Ya Arabistan’ın zengin kralları belki paraları çok ama bir türlü huzurlarını bulamadılar. Irak’ta, Suriye’de, Yemen’de Kuveyt’te velhasıl Arap yarımadasında huzur yok. İç kavga ve terör var. Son yüz yıl içinde oldu bunlar.

Tabi ki bölgesinde güçlü lider ülke Türkiye’nin çabaları ile bu terör belası yok edilecektir. Bu gücü hisseden Ortadoğu insanı Türk askerini yanlarında görünce adeta bayram ediyorlar. Tabi ki terörden medet uman emperyalist ülkeler ise Türk gücünü engelleme gayretindeler. Ne demiştik. Güçlü Türkiye; dosta güven, düşmana korku verecektir.

Tüm dünyaya barışın gelmesi dileğinde bulunarak sağlıcakla kalın!

 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/517852b86b3eb53c41cb26f7ecd4d043.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42