Benim Öğretmenim

Benim Öğretmenim

Benim Öğretmenim

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 25 Kasım 2016, Cuma

Haberi Paylaşın:Her gün bir yerlerde patlama sesleri ile uyanan güzel ülkemizin insanlarý, günlük yaþamlarýný da sürdürme çabasýndalar.

Benim Öğretmenim

 

Her gün bir yerlerde patlama sesleri ile uyanan güzel ülkemizin insanları, günlük yaşamlarını da sürdürme çabasındalar.

Kimi işine, kimi aşına hesabı insanlar, sabahın erken saatlerinde yollara düşüyor. Kimi değerlerini yaşatma uğruna toplantılar tertip ediyor. Kimi ekmek kazanmak uğruna işine.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı. STK’lar ve bir çok kurum etkinlikler yaptı öğretmenleri unutmadı. Onlar için güzel sözler söylediler, görevli olanlar ise daha iyi bir yaşam tarzı vaat ettiler.

Eğitimin önemi bir kez daha tüm gerçeklikleri ile anımsandı. Öyle ki eğitilmiş, okumuş, düşünür olmuş, yazar olmuş insanların eline kim silah verebilir ki? Onların silahı kalemdir. Medenice konuşmaktır. Çözümü tartışmaktır. Yanlışları haykırmak, doğruları söylemektir. Bunun için eğitim veren öğretmenlerimizi çok çok önemsiyorum.

Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutlarım. Onların ekmek derdinde olmadan, sosyal yaşamlarında sorunlar yaşamadan, huzur ve sağlık içinde çocuklarımıza eğitim vermelerini dilerim.

BENİM ÖĞRETMENİM

Adaleti yıldız gibi parlatan ,
Fazileti ahlakımı anlatan,
Gözü kulağı ufuklarda olan,

Mazimizi hep bugünle yaşatan,
Sensin benim öğretmenim. 

İlham almış senin öğrencilerin,
Kaleminin öğretici dilinden,
Yarattığı nice şaheserlerin,
Sonucunda bahsedilir senden
Sen sağ olasın benim öğretmenim.

İlmin-irfanın, sanatın yolunda,
Yılmadan bu uğurda hizmet veren,
Milliyetinin kutsal davasında,
Körpecik beyinleri yetiştiren,
Sensin benim öğretmenim.

Annemiz, babamız, öğretmenimiz.
Sizlerden başka mayamız yok,
Canımızsınız, varlığımız kanımız,
Bu ne şahane büyüklük ki eş yok,
Sen sağ olasın benim öğretmenim.

 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/1ce96b596555a6b3ee454f8be586b3bd.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42