Dosta Güven, Düşmana Korku

Dosta Güven, Düşmana Korku

Dosta Güven, Düşmana Korku

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 16 Aralık 2016, Cuma

Haberi Paylaşın:Soðukta karda kýþta, binlerce kiþi yolda. Hangi akla hangi mantýða sýðar bu zulüm.

Dosta Güven, Düşmana Korku

 

Soğukta karda kışta, binlerce kişi yolda.

Hangi akla hangi mantığa sığar bu zulüm.

Üç beş terörist bir araya gelmiş,

Adını koymuşlar iç savaş.

 ve masum insanlara kıyarlar;

Irak’ta, Suriye’de, Ortadoğu’da.   

Yardım araçlarını da  bombalarlar,

Bir de bunu İslam adına yaparlar.

Kurban olsunlar Müslümanca yaşama, İslamı savunan Peygamber Efendimizi örnek alan, Kur-an-ı Kerim’i rehber edinen dostlara, soydaşlara. Bu vahşeti yapanlar, yaptıranlar Türk düşmanlarıdır. Tarihte bu düşmanlığın adını; Türklüğü ve Müslümanlığı yok etmek için “Haçlı seferleri” olarak koydular, günümüzde ise adına  “Terörizm” diyorlar ve nedense bu terör odakları hep Müslüman ülkelerde türüyor!?

***

2016 yılının son günlerinde iyi dilek temennilerinde bulunmak isterdik. İnsanca yaşamın bütün güzelliklerini tek tek mısralara dökmek isterdik lakin her yılın bitimine yakın kana doymayan terör odakları 2017 yılında da terör estireceklerinin sinyalini şimdiden vermeye başladılar.

Terörle mücadele kararlı olan Türkiye Cumhuriyet Devleti, hükümeti, muhalefeti ve Cumhurbaşkanı, hem ülke içindeki başta pkk olmak üzere diğer terör odakları ile hem ülke dışındaki teröristlerle mücadelesini sürdürüyor.

Bu arada Halep’ten kaçan masum insanlara da kucak açarak, onlara yardım konvoyları göndererek yine büyük bir devlet olmanın onurunu ve gururunu yaşattılar 80 milyon Türk evladına.

Elbette Türkler tarih boyunca hep yardımsever olmuşlardır. Bileğinin gücünü ortaya koyduğu anda da dosta güven düşmana korku vermiştir. Yine öyle olacaktır.

İstanbul’da teröristlerin bombalı eylemleri ile şehit olan polis ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı dilerim.

 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/837f3b91b69358ed676b2dbce03f7b82.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42