Aynı Çöplüğü Karıştırmak

Aynı Çöplüğü Karıştırmak

Aynı Çöplüğü Karıştırmak

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 23 Aralık 2016, Cuma

Haberi Paylaşın:Ortadoðu ülkelerinin demokratik bir yapýda olmasý, istikrarlý hükümetlerinin olmasý, Türkiye için çok önemliydi.

Aynı Çöplüğü Karıştırmak

Ortadoğu ülkelerinin demokratik bir yapıda olması, istikrarlı hükümetlerinin olması, Türkiye için çok önemliydi. Birinci ve İkinci Dünya savaşları sonrasında bir nebzede olsa demokrasiye yakın rejimlerin hükümet ettiği Ortadoğu ülkelerinde; 2000’li yılların başında başlayan işgallerle demokratik yapıyı bozdular. Bozulmasının asıl amacı ve hedefi Türkiye’dir. Türkiye’nin demokratik yapıdan uzaklaşmasına alt yapı hazırlamaktır. Bunun için yumuşak karnımız tabir edilirse Ortadoğu ülkeleri biçilmez kaftan oldu. Başta Irak işgal edildi, terör gruplarına terk edildi. Sonra Suriye işgalden beter edildi, orada da binbir çeşit terör grupları cirit atıyor. Hiçbir terör örgütünün de İslam’la, Müslümanlıkla alakası yok. Çünkü Türk düşmanı terör örgütlerinin tek bir amacı vardır, Haçlı zihniyetine hizmet etmektir. Bin yıl önce Haçlıların tek hedefi Türkleri yok etmekti… Şimdi bu gayelerinden vaz geçmiş değillerdir.

Ortadoğu ülkelerinde yaşayan insanları birbirine düşürerek, bereketli toprakları terörizme teslim eden bu yapının asıl amacını örnekleyen bir durumu ülkemizden yaşayan Suriyeli vatandaşların yaşamlarından örnek vererek anlatmak istiyorum.

Mersin sokaklarında çöp toplayan Suriyeli mültecilerin biri: Suriye rejiminin önemli siyasetçilerinden bir tanesi. Diğer bir çöp toplayan Suriyeli ise Kürt. Bir başka çöp toplayan Suriyeli’de Arap ve dördüncüsü de Türkmen. Aşırı siyasetçisi, aşırı Arap milliyetçisi, aşırı Türkmen milliyetçisi ve Kürt milliyetçileri hepsi bir arada Mersin sokaklarında çöp topluyorlar… Bunlarla yapılan sohbeti internet ortamında paylaşım sitelerinde anlatıyorlar. Diyorlar ki: “Bizler Suriye’de yan yana durmayı bırakın, caddelerde bile karşılaşsak kavga etmemek için yolumuzu değiştiriyorduk. Şimdi vatan elden gittiği için, aynı çöplüğü karıştırıyoruz.” 

Aklımızı başımıza almalıyız. Aynı çöplükte buluşmak istemiyorsak; Demokrasimizin kıymetini bilelim. Devletimize, bayrağımıza, vatanımıza, milli birliğimize ve kardeşliğimize sahip çıkalım.

***

Mersin’in 3 Ocak düşman işgalinden kurtuluşunu kutlar, 2017 yılınız; ülkemize sağlık, huzur, refah ve mutluluk getirmesi dileğiyle hayırlara vesile olmasını dilerim.

 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/3f1d2b9187632141d5cb5d827ccd929c.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42