2016 Yılı Selle Anılacak

2016 Yılı Selle Anılacak

2016 Yılı Selle Anılacak

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 30 Aralık 2016, Cuma

Haberi Paylaşın:Bir yýlý daha geride býraktýk. 2016’ya güle güle derken 2017’ye merhaba diyoruz. Lakin yýlýn son günlerinde, Mersinliler acý yaþadý.

2016 Yılı Selle Anılacak

Bir yılı daha geride bıraktık. 2016’ya güle güle derken 2017’ye merhaba diyoruz. Lakin yılın son günlerinde, Mersinliler acı yaşadı. Sel felaketi birçok insanımıza acı verdi. Kimi sel sularına kapılarak vefat etti. Kimi sel sularında sürüklenerek korku dolu anlar yaşadı, kimi ise aracının sel sularına gömülüşünü seyretti. Kimide evini basan sel suları ile boğuştu.  Yine de Allah korudu, çok büyük bir sel felaketi ile karşı karşıya kalındı. Yerel yönetimler, belediye başkanları, valilik, kaymakamlık hepsi seferber oldu. Acı içinde olan insanlarımıza yardıma koştular.

Saatlerce yağan yağmuru anlatmak çok zor. Mersinliler bu sağanak yağmura da alışık değil. Araçlarıyla, her zaman ki kullandıkları köprüden geçtiler, caddeden gittiler, evlerinde huzur içinde uyurlarken sel suları geldi, evlerini bastı sular altında kaldılar. Beklemiyorlardı elbette ve Mersinliler 2016 yılını selle anacaklar.

Allah bizlere bir daha böyle acılar yaşatmasın dileğimle, yeni yılınızı kutlar, sağlık esenlik ve mutluluklar dilerim. Ayrıca Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünü kutlarım. O kahramanlar sayesinde bugün Mersin’de huzur içinde yaşıyoruz.

Ülkemizin düşmanları da boş durmuyor. Terörist gruplar vasıtasıyla saldırılarını sürdürüyorlar. Ama Türk Milleti’nin güçlü ve kuvvetli bir devlet yapısı olduğunu hesap etmiyorlar.  Her şeye rağmen Türk Milleti bir olur beraber olur ve üzerine gelen saldırıları püskürtür.

Suriye’de teröristlerle yapılan mücadelede,  2017 yılı içinde Türkiye lehine gelişmelere sahne olabilir. Öyle ki, Rusya ile Türkiye Suriye’de ateşkes antlaşması yaparak barış görüşmelerine başlayacak olması bunun ilk adımı gibi gözüküyor. Öncesinde İran Rusya ve Türkiye’nin ortak hareket etmeleri de olumlu gelişmedir.

Neticede ilimizde ve ülkemizde 2017 yılının barış huzur ve mutluluk getirmesini diler, okuyucularımın yeni yılını tebrik ederim.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/7960127109ba150dbb661f8886def298.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42