Güçlü Olanın Bileği Bükülmez

Güçlü Olanın Bileği Bükülmez

Güçlü Olanın Bileği Bükülmez

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 13 Ocak 2017, Cuma

Haberi Paylaşın:Yeni bir yýla yeni ümitlerle girelim istemiþtik. Birbirimizi tebrik ederken, terörden uzak bol kazançlý yýllar dilemiþtik. Saðlýk, mutluluk ve huzur istemiþtik 2017 yýlýndan.

 

Güçlü Olanın Bileği Bükülmez

Yeni bir yıla yeni ümitlerle girelim istemiştik.  Birbirimizi tebrik ederken, terörden uzak bol kazançlı yıllar dilemiştik. Sağlık, mutluluk ve huzur istemiştik 2017 yılından.

Henüz iki haftasını geride bıraktık. İki hafta içinde yine terör, iki hafta içinde yine gözyaşı var. İki hafta içinde ekonomik değerlerimiz altüst oldu. Döviz aldı başını gidiyor.  İki hafta içinde Ortadoğu yine karmakarışık. Ortadoğu’da ne yapacağı konusunda kararlı olan tek güç, Türk Ordusudur. Devletimizin başı, bu kararlılığı gösteriyor. Tabi ki Ortadoğuda güç olmak isteyen ülkemizin başına da musibet açmak isteyenler oluyor.  Terörle saldırıyorlar dövizle saldırıyorlar… Kıbrıs politikasıyla saldırıyorlar. Türk Milleti tarihi boyunca birçok derdi kendi gücüyle aşmıştır. Allah devletimize güç kuvvet versin, bu zorlukları da kararlılıkla aşacaktır.

Yinede 2017’den ümitliyiz. Çünkü üretimi seven bir milletiz. Kendi toprağımızda eker biçer yeriz. Ele muhtaç olmayız. Bunun için toprak Türk milleti için kutsaldır. Onun için vatandır. Türk askerinin kan akıttığı her yer onun kutsal bir toprağıdır. Vatanıdır. Canı pahasına kanı pahasına korur. Kıbrıs’ta bir candır onu korumasını da Türk Milleti iyi bilir.

13 Ocak 2017 tarihinde Toroslar Belediyesi’nin yapmış olduğu Raif Rauf Denktaş Parkı’nda Fazıl Küçük ve R.Rauf Denktaş’ı anma programına katıldım. Kıbrıs Konsolosu Ayşen İnanıroğlu’da katıldı ve konuşmasında rahmetli Denktaş’ın müzakerelerde yaptığı konuşmalarından bir cümle söyledi. Dedi ki: “Türkiye bizim anavatanımız. Türkiye’siz cennete bile gitmem” Evet Türkiye Cumhuriyeti İlelebet var oldukça, dünyanın neresinde bir Türk varsa onun haklarını korumasını bilir.

Bu bir güçtür.

Bu gücü iyi bilen, Ortadoğu’yu paylaşma derdine düşmüş emperyalist ülkeler; Türkiye’nin bileğini terörle, dövizle bükme gayretindeler… Onlar elbette yanıldıklarını da anlayacaklar. Türk’ün bileğini bükmek hiçte kolay değil.  Çünkü Türkler, her an kahraman olmaya hazırdırlar. İşte bu gerçeği görenler, yeniden Türklerin dostluğunu kazanma çabasında olacaklar…

2017 yılından ben ümitliyim. Çünkü biz Türkler üretmeyi severiz. Üretenler güçlü olur, güçlü olanların bilekleri bükülmez.

Allah yar ve yardımcımız olsun.

 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/42f1dea117577db3533914f66dff8b5a.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42