Baklava Bulutlar

Baklava Bulutlar

Baklava Bulutlar

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 03 Şubat 2017, Cuma

Haberi Paylaşın:Her sabah yeni bir baþlangýçtýr. Güneþ doðduðunda yeni bir umutla yollara düþeriz. Kimimiz iþverenin iþine, kimimiz kendi iþine gider.

Baklava Bulutlar

Her sabah yeni bir başlangıçtır. Güneş doğduğunda yeni  bir umutla yollara düşeriz. Kimimiz işverenin işine, kimimiz kendi işine gider.  Bir günün akşamında sonuç ise bir lokma aştır. Yani ekmektir. Yani geçimdir. Yani huzurdur, mutluluktur, sağlıktır.  Bunun için sabahın doğuşunda koşarız işe, aşa yaşamın bir döngüsü olmuştur artık iş aş.

Her sabah yeni bir başlangıçtır, yeni bir gündür. Bu yeni güne sığdırabileceğimiz mutluluklar olmalı, huzur olmalı, sağlık olmalı. İşimizi aşımızı düşünüceğiz elbette ama ya geleceğimiz, ya çocuklarımız onları da düşünmeliyiz. Onların umutları olmalıyız. Onların yarınlara güvenle bakmaları için yeşil ışık olmalıyız. Bunun için çalışmalıyız. Güçlü aile için çalışmalıyız. Bulunduğumuz ilin her yönden kalkınması için gayret göstermeliyiz.  Çalışkan üretken olmalıyız. Neticede soluk aldığımız şehir Mersin’dir. Mersin’in kalkınması demek bizim işimizin olması demektir. İşi olan insanların çocukları da huzur bulur, gelecekleri aydınlık olur.

İşi aşı olmayanları da düşünmek gerekir elbet. Komşularımızı da düşüneceğiz. “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” veciz sözünü üreten sahiplenen ve yaşayan bir millettir Türk Milleti. Bu özelliği ile Türklerin sosyal yapısı da güçlüdür. Toplumcudur.  Milliyetçidir.

Sosyal insan paylaşımı da sever. Paylaşım insanlara huzur getirir. Mutluluk ve özgürlük verir. Paylaşımdan uzak insanlar kendini düşünür. Kendini düşünmek elbette olmalı ama nereye kadar eğer yalnız yaşamak istiyorsan kendini düşün, birkaç kişi ile yol arkadaşlığı edeceksen eğer paylaşmayı tercih etmelisin. Hem de karşılıksız. Tek başına olmak sadece Yüce Yaradan Allah’a mahsustur. Ve Allah kimseyi yalnız bırakmasın.

Ve gökyüzüne baktım  bir sabah… Bundan sonrasını yazdığımım bir şiirimle devam edip yazıma sonlandırıyorum.

Baklava Bulutlar

 

Güneş aradı gözlerim bu sabah

Baktım gökyüzüne

Mavinin derinliklerinde

Dilim dilim olmuş bulutlar

Sandım ki baklava.

İster misiniz

Baklava tadında bir gökyüzü?

Acılardan uzak

Tatlı bir yaşam

Huzur, mutluluk sağlık sunan

Baklava tadında bir gökyüzü?

İster misiniz ?

Tatlı bir yaşam için

Uzatalım ellerimizi gökyüzüne

Baklava bulutlara.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/01344ac9bd8e6e3193be3d9383516886.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42