T. S. Gür Stadı’nın Yerinde Yeşili Bol Bir Meydan…

T. S. Gür Stadı’nın Yerinde Yeşili Bol Bir Meydan…

T. S. Gür Stadı’nın Yerinde Yeşili Bol Bir Meydan…

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 17 Şubat 2017, Cuma

Haberi Paylaşın:Sevgililer Günü’nü “Sevgi Günü” þeklinde kutlama önerisi geldi. Þair-Yazar Mine Bahçeci, bir çok kez bu öneriyi dile getiren isimdir.

T. S. Gür Stadı’nın Yerinde Yeşili Bol Bir Meydan…

Sevgililer Günü’nü “Sevgi Günü” şeklinde kutlama önerisi geldi. Şair-Yazar Mine Bahçeci, bir çok kez bu öneriyi dile getiren isimdir.

Mersin Yazarlar Derneği bu görüş doğrultusunda iki kez etkinlik düzenledi. İlki 2016 yılında Mezitli Belediyesi’nin engelli vatandaşlarımız için açmış olduğu Down Kafe’de “Sevgimizi Engelli Vatandaşlarımızla Paylaşıyoruz”  şeklindeydi. Diğeri ise 2017 yılı Toroslar Belediyesi Mehmetçik Parkı’nda, “Sevgimizi Şehitlerimizi Anarak Paylaşıyoruz” oldu. Yani hep sevgimiz dile getirildi. Sevgimizi; Yaradanımız ile anamızla, can yoldaşımız eşimizle, babamızla, kardeşlerimizle, dedelerimizle, akraba ve dostlarımızla, doğamız ile ve dahası bu vatan için, bayrak için şehit düşmüş Mehmetçiklerimizle sevgimizi paylaşabiliriz.  Bu değerlerimiz bizler için sevgi yumağı olduğu kadar birerde sevgilidir. Onları her daim sevmeliyiz, anmalıyız.

Diğer bir konu yaşadığımız şehri de sevmeliyiz. İçinde soluk aldığımız bu şehirde neler oluyor, neler yapılıyor, neler yapılmıyor bunları da bilmeliyiz. Bilmiyorsak sorup öğrenmeliyiz. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Burhanettin Kocamaz, Cumhuriyet Meydanı’nda yeni alınan hizmet araçlarının tanıtımını yaparken yaptığı konuşmasında; Tevfik Gür Sırrı Stadı’nın yerinin yeşil alan yani güzel bir meydan olması için Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ilettiğini söyledi. Başkanımızı Mersin sevdasından dolayı bu duyarlı çıkışını tebrik ediyorum.

Mersin merkezinde yeni taş bloklar yapılmasına hiç gerek yok.

Mersinimizi seviyorsak, Tevfik Sırrı Gür stadının yeri yeşili bol bir meydan olmasını istemeliyiz. Hatta ben bir öneride bulunmak istiyorum. O meydana ilişkili olarak Müftü Deresi’nin Toroslar’a doğru şöyle birkaç kilometrelik bir kısmının deniz suyuyla doldurulması. Kayıkların içinde; güleryüzlü, sevgi dolu insanlarımızın kürek çektiğini görmek isterim. Neden olmasın böyle bir proje?

 

 

 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/cc3b7dd5ac4259c62764d986193ea9a2.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42