Kalite

Kalite

Kalite

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 24 Şubat 2017, Cuma

Haberi Paylaşın:Ekonomi dilinde arz ve talep vardýr. Arz edilen ürünün; kalitesi, piyasa deðeri, stoku vs tüm özelliklerini tüketici çok iyi bilir, bilmeli ki ona göre alacaðý miktarý talep eder. Bilinmeyen, tanýnmayan, denenmemiþ bir malý hiçbir tüketici arzu etmez. Yani o malýn piyasasý oluþmaz.

 Kalite

Ekonomi dilinde arz ve talep vardır.  Arz edilen ürünün; kalitesi, piyasa değeri, stoku vs tüm özelliklerini tüketici çok iyi bilir, bilmeli ki ona göre alacağı miktarı talep eder. Bilinmeyen, tanınmayan, denenmemiş bir malı hiçbir tüketici arzu etmez. Yani o malın piyasası oluşmaz.

İnsan önüne konan her yemeği yemeye de aday olmamalı…  Mersin’de Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı yapıldı. Temel gıda ürünlerinin sergilendiği bölümde tanıtım ve satışa sunulan yiyeceklerin tadına baktırılıp öyle alınmasını öneriyorlar. Yani bilmek çok önemli. Bunu tad alan organımızla dilimizle öğrenebiliyoruz. Eğer ürün istenilen kıvamda ve lezzete ise olumlu yaklaşıp tüketebileceğimiz kadarını alıyoruz. Çünkü aydın insan olmak bunu gerektirir.

Konuyu ekonomi dilinden açtım. Çünkü,16 Nisan 2017 tarihinde referandum var. TBMM’sinde, anayasamızın bazı maddelerinde yapılan değişiklik Yüce Türk Milleti’ne sorulacak. Türk insanı aynen kaliteli bir ürünün tüm özelliklerini bildiği ve tadına bakarak aldığı gibi yapılan anayasa değişiklik paketinin tüm maddelerini de iyi okuyup, anlayıp kararını verecek ve sandığa oyunu atacaktır. . . Türk milleti; En son 2010 yılında kendisine sorulan anayasa değişiklik paketini de; partiler üstü bir bilinçle iyi okuyup, anlayıp sandıkta “evet” oyları ile onaylamıştı.

Geçen süre içinde anayasa değişikliğinden güç alan Türk insanı, Türkiye’nin gelişmesini engelleyen, varlığını tehdit eden her türlü terörle mücadele etmeyi iyi bilen bir konuma gelmiştir. 

Bunun en iyi örneğini geçtiğimiz yıl 2016’nın 15 Temmuz’unda gösterdiler. Türk insanı, teröre dur dedi. Tankların altına yattı, üstüne çıktı ve teröre geçit vermedi. Halen en iyi bir şekilde mücadelesini sürdürüyor. Bu bir güçtür. Bu mücadele ruhu, bu güç demokrasinin tadı ve lezzetidir.

16 Nisan’da Türk Milleti bilinçli olarak okuyup anladığı ve istediği bir şekilde kararını verip sandığa oyunu atacaktır.  O, talep edeceği ürünün kalitesine ve tadına bakmıştır. Ben Türk Milletine inanıyor ve güveniyorum.

 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri