Mersin’i Düşünmek

Mersin’i Düşünmek

Mersin’i Düşünmek

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 03 Mart 2017, Cuma

Haberi Paylaşın:Gözümüzü açtýðýmýzda Mersin’le uyandýk. Ýl nefesi Mersin’de aldýk.

 Mersin’i Düşünmek

Gözümüzü açtığımızda Mersin’le uyandık. İl nefesi Mersin’de aldık. İlk adımımızı Mersin sokaklarında attık. Koştuk sokaklarında, ağaçlarından portakal kopardık, dağında ki otlarından börekler yaptık ve denizinde yüzdük, güneşinde yandık Mersin’in…  Yaşadık durduk bir ömür boyu… nenelerimizin, dedelerimizin, annelerimizin, babalarımızın velhasıl yakınlarımızın mezarlarına  murt yaprağı ektik.

Mersin’i düşünmek böyle bir şey olsa gerek…  Tabi ki az ama yetmez misali daha da düşünmeliyiz Mersin’i, düşündürtmeliyiz Mersin’i Mersinlilere.

İlk önce Mersin İdman Yurdu’nun yeni yönetiminin tanıtımına gittim. Orada Mersin’i düşündük. Mersin idman Yurdu sevdasının Mersin’e yansıyan aşkına şahit olduk. Yeni yönetim yeni bir heyecan yakalamış, öyle ki;  “Biz Mersin İdman Yurdu’nu, Mersin’i seven, yürekten inanan, bu işin altından kalkabilecek 25 insanla bir araya geldik.” Dediler. Bize de öncelikle başarılar dileyerek, Mersin’i düşünen, tek davalarının Mersin’in başarıları için olan herkese Allah razı olsun diyorum.

Mersin’i düşünen diğer bir etkinlikte Mersin Kent Konseyi’nde yapıldı. “Kışla Mersin, Mersin Hepimizin” sloganı ile Mersin’in merkezinde, adeta kalbinde yer alan askeri kışla alanının yeşil alan olmasını istediler.  Yeşil alan miktarının Mersin’de çok düşük seviyelerde olduğunu hatırlattılar. Nefes almakta zorlandığımızı dile getirdiler. Bunun için taş bloklar yerine yeşil alan olmasının mücadelesini vereceklerini haykırdılar. Bize de hem destek, hem alkışlamak düşer. Mersin kent Konseyi Başkanı Yasmina Lokmanoğlu ve yönetimini; Mersin’i her daim düşünmeye devam ettikleri için tebrik ediyor, başarılar diliyorum.

İlk nefesini Mersin’de alanların nefessiz kalmamaları için, kışla alanının yeşil alan olması için herkes elinden gelen gayreti göstermeli ve Mersin’i düşünmeli. 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/bf9d07e4557dd221c97f19136ee0b290.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42