Dost Olamıyorlar

Dost  Olamıyorlar

Dost Olamıyorlar

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 22 Nisan 2017, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Bazý Avrupa ülkelerinden oldum olasý hoþlanmam. Ýnsan olarak saygý duyarým ama yöneticileri olarak ayný þeyi söyleyemem.

 

Dost  Olamıyorlar

Bazı Avrupa ülkelerinden oldum olası hoşlanmam. İnsan olarak saygı duyarım ama yöneticileri olarak aynı şeyi söyleyemem.

Nedeni çok basit haçlı zihniyetli oldukları için. İşgalci, emperyalist  oldukları için, dost olamadıkları için.

Belki yetişme tarzım bu sonucu getiriyor. Yani okuduğum tarihi roman kitapları, dini-milli dergi ve yayınlar, kahramanlık anlatan yazılar hep bunların etkisinde kalmış olabilirim.

Peki kötü mü?

Elbette kötü değil!

Bin yıl önce, Türklerin Anadolu’yu yurt edinme çabaları, bereketli topraklara sahip olma savaşları yapması;  zulüm gören Anadolu insanına demokrasi götürmesi, huzur içinde yaşatması,  abes miydi?

Çağdışı mıydı?

Barbarlık mıydı?

Hayır!.. Ama birileri bu şekilde düşünülmesini istiyor. Bir çok toplantılarda “Anadolu’da yanlış insanlar yaşıyor” diye imalı imalı düşüncelerini açıklayanlar olmuştu. Olmaya da devam edecektir. Çünkü herkes işini yapıyor. Haçlı, haçlılığını yapacak, Türk’te Türklüğünü yaşatacak. Bu bin yıl öncede böyleydi… Şimdide böyledir.

AGİT (Avrupa Güvenlik  ve İşbirliği Teşkilatı) diye bur kurum çıkmış demokratlığımızı tartışıyor. Tıpkı Anadolu’da yanlış insanlar yaşıyor, iddiasında bulunanlar gibi…  Yani!..İşte Avrupalı! Dedirtiyorlar.

“Garbın afakanı sarmışsa çelik zırhlı duvar

Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.

Ulusun, korkma, nasıl böyle bir imanı boğar,

Medeniyyet dediğin tek dişi kalmış canavar!”

İstiklal Marşımızın bir dörtlüğünde Avrupalı ülkelerin  emperyalist-haçlı  tavrını açık açık anlatıyor. Ne diyelim, “Bari dinime küfreden Müslüman olsa.” Veciz sözünü hatırlamadan geçemiyorum.

***

Türk- İslam Alemini’nin Kutlu Doğum Haftasını kutluyorum.  Ayrıca; ülkemize ve şehrimize katkı sunmasını arzu ettiğimiz Turizm Haftamızı kutlarken; çocuklarımıza, geleceğimize  armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramımızı da kutluyorum. Sağlıcakla kalın.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/61d27e6760b1ca957ab8d05fa2356f87.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42