2019 Seçimlerinin Kilit Partisi MHP

2019 Seçimlerinin Kilit Partisi MHP

2019 Seçimlerinin Kilit Partisi MHP

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 05 Mayıs 2017, Cuma

Haberi Paylaşın:Bazý insanlar karþýdaki insanlarýn düþüncelerini, onlarýn bilgilerini ve yaþam tecrübelerini yok sayarak kendi fikir ve düþüncelerini anlatarak kabul edilmesini istiyorlar.

 2019 Seçimlerinin Kilit Partisi MHP

 

Bazı insanlar karşıdaki insanların düşüncelerini, onların bilgilerini ve yaşam tecrübelerini yok sayarak kendi fikir ve düşüncelerini anlatarak kabul edilmesini istiyorlar. Genellikle sabah haber programları ile akşam tartışma programları ile yapılan televizyon yayınlarında bunu sık olarak görebiliriz.

16 Nisan 2017 tarihinde referandum yapıldı. ‘Evet’lerin kazanmasında bazıları diyor ki Milliyetçi Hareket Partili seçmenlerin hiç katkısı olmadı. Ve yine bazı anketörlerce deniliyor ki; MHP'nin %5 kadar bir katkısı oldu.

Yaptıkları yorumlara kendileri bile inanmazken ekran başındaki insanların inanmasını istiyorlar. Yani yüzde beş bile katkı olsa evet’ler kazanmıştır.  MHP Lideri Devlet bahçeli son televizyon konuşmasında şöyle demişti: “ Evet’lerin kazanması için MHP oyları yeterli olacaktır.” Evet, o yüzde beş oy olmasa, evetler kazanamayacaktı. Yani kim ne derse desin MHP’li seçmenin sağduyusu ile evet oyları kazanmıştır. Fakat onların derdi MHP’lilerin yok sayılması. Anayasa metni hazırlanırken bile anayasa değişikliğinin kazanması halinde MHP’nin yapılacak ilk seçimde hiç şansı olmayacağını, kapanacağı iddiasında bulunmuşlardı.

Ben öyle düşünmüyorum.

2019 seçimlerinde MHP’nin istediği bir aday Cumhurbaşkanı seçilecektir. Bunun böyle olduğunu bilen televizyon tartışmacıları şimdiden MHP’yi birkaç parçaya ayırıyorlar. Kimine parti kurduruyorlar, kimini başka partiye geçiriyorlar. Amaç elbette ki 2019 seçimlerinde MHP, söz sahibi olamasın.

Bence yine yanılacaklar.

Çünkü; 2019 seçimlerinin kilit partisi MHP olacaktır.

Onların bel bağladığı, ‘hayır’cı diye iddiada bulundukları MHP’li seçmen kitlesi; söz konusu MHP’nin varlığı, bütünlüğü olunca inanın hepsi yine MHP’yi destekleyecektir. Bu tarihte böyle olmuştur. Şimdi de aynısı olacak.

Geçmişte MHP’den ayrılıp, MHP’den daha güçlüyüz diyerek kurulan partiler %0 ila %1 arasında ancak oy alabilmişlerdir. Bazıları da bağımsız aday oldular, bulundukları ilde adeta yok sayıldılar. Oylar tabiî ki güçlü olan MHP’ye gitti.

Kendi deyimlerince, 2019 seçimlerinde de MHP, ülkenin sigortası olmaya devam edecektir.

 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/bd7b6875c16ec619fa128c8942f7bcb1.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42