Şehit Babanın Kızına Nasihatı

Şehit Babanın Kızına Nasihatı

Şehit Babanın Kızına Nasihatı

Remziye Çelik

Son Güncelleme: 06 Mayıs 2017, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Nisan ayýnýn bir bahar akþamý 3.düzenlenen MYD-Mersin Yazarlar Derneði’mizin Hoþ Geldin Bahar þiir ekinliðimizin tanýþma kaynaþma yemeðine büyük bir ilgi vardý.

 Şehit Babanın Kızına Nasihatı

 

Nisan ayının bir bahar akşamı 3.düzenlenen MYD-Mersin Yazarlar Derneği’mizin Hoş Geldin Bahar şiir ekinliğimizin tanışma kaynaşma yemeğine büyük bir ilgi vardı.

Etkinlik öncesi hazırlıklar günler öncesinden planlanmış misafirlerimiz özenle davet edilmişlerdi.

Denizin kıyısında buram buram kokan Akdeniz’in yamacında ki Orkide Restoran’da hazırlıklarımız yapılmış gelen konuklar Dernek Başkanımız ile birlikte kapıda karşılıyoruz. Bu an, başkanımızın gazeteci eşi Fatma Hanım tarafından fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştiriliyordu.

Ortam o kadar samimi ve sıcaktı ki konuklar arasında ilk kez aramıza katılanlar vardı.

Bir yandan yemek yerken diğer yandan sohbet ediliyordu.

Saatler atlıkarıncada oyun oynuyormuş gibi zamanın nasıl geçtiğinin farkından bile değildik …

Sıra etkinliğimizin açılışına gelmişti önce saygı duruşu sonra da İstiklal Marşımız okundu. Başkanımız Rüştü Aydın’ın açılış konuşmasından sonra şairlerimiz şiirleriyle Akdeniz’in köpüren dalgalarını coşturdu

Boğazıma atılan düğümün, nefesimi kestiği anı unutmak gözlerimde ki akan pınarın dilsizliği gibiydi.

Konuklar arasında asil bir hanım efendinin masasının yanından geçerken, lütfen bakar mısınız Remziye Hanım diye seslendi.

Yanına yaklaşıp buyurun hanım efendi, ‘bir isteğiniz mi var?’ Diye sordum.

“Öncelikle yorumunuz ve şiiriniz için teşekkür ederim,” dedi sonrada kendini tanıttı

Öylesine etkilenmiştim ki tanıştığım için gurur duymuştum.

Okunan şiirler yüreğinin kıyısına öyle bir dokunmuştu ki “beni de cesaretlendirdi” dedi

“Ben şehit kızıyım, babamı on bir yaşımda kaybettim, babamın anı defterine yazdığı bir yazıyı sizlerle paylaşmak istiyorum” dedi. Bende isteğinizi başkanımıza hemen iletiyorum dedim.

Başkanımız şimdiye kadar hiç kimseyi kırmadığı gibi, Meryem hanımı da kırmamıştı.

Mikrofon Meryem Hanım’ın elindeydi yüreği titreyerek gözlerinde alevlenen yaşları kirpiklerinin arasına sıkıştırarak göğsünü gere gere “ben şehit kızıyım sizlere babamın anı defterime yazdığı anımı okumak istiyorum” dediğinde zaman durmuş okunan şiirler hüzün takınmıştı.

Ve salonda sessizlik hüküm sürmüştü.


“Sevgili Kızım Meryem’e;

Bana bu defterinde yer ayırdığın için sana teşekkür ederim.

Sana birkaç öğütte bulunmak istiyorum. Her zaman dürüst, tarafsız, adil, hak’ı bilen ve sayılan, aciz ailelerine yardım eden, adalet ve kanundan yana, milletini, bayrağını, vatanını seven Cumhuriyetçi biri olarak kalmanı;dil, din, ırk ayrımı yapmadan herkesi eşit bilip sevmeni istiyorum.

Sana bir ömür boyu mutluluklar diler, gözlerinden öperim.

BABAN

MUHİTTİN KILIÇ

12.02.1988”

Şehit Baş Komiser Muhittin Kılıç’ı Rahmetle anıyor Şehitler ölmez vatan bölünmez diyoruz.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/232b5eeaf9d9574b41e7cab444e04f40.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42