Artık oyunda biz de varız

Artık oyunda biz de varız

Artık oyunda biz de varız

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 18 Mayıs 2017, Perşembe

Haberi Paylaşın:ürkiye Cumhuriyeti Devleti güçlüdür. Öyle olmasa düþmanýmýz çok olmaz. Baþta Amerika Birleþik Devletleri, Ýngiltere, Fransa, Almanya ve diðer Avrupa ülkeleri Türklere karþý düþmanca tutumlarýndan hiçbir zaman vazgeçmediler.

 Artık oyunda biz de varız

Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlüdür. Öyle olmasa düşmanımız çok olmaz. Başta Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Fransa, Almanya ve diğer Avrupa ülkeleri Türklere karşı düşmanca tutumlarından hiçbir zaman vazgeçmediler. Onların gözünde; ‘Anadolu toprakları Türkler tarafından ele geçirilmiş topraklardır ve geri alınmalıdır.’ Düşüncesi hakimdir.

Hal böyle olunca artık sesimizi yükseltme zamanı gelmiştir. Eğer ki “Yurtta sulh, cihanda sulh” olacaksa bu Türkiye’siz olmaz. Olmamalı.

‘Dünya beş daimi devletten ibaret değildir’

Ortadoğu’da kan dökülüyor, Türkiye sessiz kalacak. Mümkün değil.

Özellikle Irak’ta, Suriye’de gelişen terör örgütlerine verilen açık destek işgalci emperyalist devletlerin niyetlerini ortaya koymuştur. Bu konuda devletimiz emperyalist devletlerin niyetlerini yüzlerine karşı söylemiştir.

“Biz endişe ile yaşayacağımıza, onlar korku ile yaşasın!”

Evet!.. Artık onlar düşünmeli!

Hem teröristlere askeri teçhizat yardımı yapacaksınız hem de Türkiye ile dost yaşayacaksınız. Böyle bir dostluk olmaz.

Kilis’e düşen top mermileri, sıkılan kurşunlarla delik deşik olan Kilis evlerini ve şehit olan vatandaşları unutmadık. Bunları ABD’nin Rusya’nın ve diğer emperyalist devletlerinin beslediği, şımarttığı teröristler yaptı. Bunları unutmadık. O bölge yani Irak ve Suriye bundan yüz yıl önce Türk topraklarıydı, bundan sonra da adı Irak ve Suriye de olsa onlar komşumuzdur, komşu devletlerle bir ve bütün olan devlet ancak Türkiye olur. Başka bir devletin bu topraklarda egemenlik kurması söz konusu bile olamaz.

ABD ve Rusya’ya sormak lazım binlerce kilometre ötelerden gelip Ortadoğu’yu karıştırmaktaki maksadınız nedir.

Sormak lazım.

Ortadoğu’da ne işiniz var sizin?

Sizlerin ne işi varsa, o işte bizde varız.

Artık oyunda biz de varız!

***

Türk’ün Türk adıyla devlet kurulmasına adım attığımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/a53a07e68ce3f93f43396a1ff79d0406.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42