Bir Güzel Ay Ramazan

Bir Güzel Ay Ramazan

Bir Güzel Ay Ramazan

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 16 Haziran 2017, Cuma

Haberi Paylaşın:Bir ramazan ayını daha geride bırakıyoruz. Allah’ın izni ile bu hafta sonu bir ay boyunca oruçlu olan kardeşlerimiz bayram kutlayacak.

 Bir Güzel Ay Ramazan

Bir ramazan ayını daha geride bırakıyoruz. Allah’ın izni ile bu hafta sonu bir ay boyunca oruçlu olan kardeşlerimiz bayram kutlayacak.

Bir ay boyunca nefisler terbiye edildi.

Yürekler; birlik için, beraberlik için, kardeşlik için attı.

Birlikte sofralar kuruldu, yan yana iftarlar açıldı. Avuçlar duaya birlikte “Amin” dedi. Allah’ın rızasının kazanılması için yardımlaşma kampanyaları yapıldı, paylaşma duyguları öne çıktı. Böyle güzel bir ayı geride bırakıyoruz, bırakırken bunu taçlandırmak gerekliydi… Bu taç, Ramazan Bayramı.

Ramazan bayram namazı sonrasında aynı safta namaz kılanlar, camiden çıkarken yine aynı güzellikte birbirlerinin ellerini sıkarak bayramlaşmaları önce insan demenin en güzel örneğini sergilemekte, yaşatılmakta. Belki şehirlerimizde bu güzellik azaldı ama kırsal kesimde hala bütün güzelliğiyle sürmekte.

İnsan elbette toplumcu olmalı. Yoksa insan olmaz.

Bir başkasını düşünmek, onun varlığını kabul etmek, onla bir olabilmek, onu sevmek, onunla paylaşmak, onunla yol arkadaşlığı yapmak, onunla aynı değerleri savunmak, onunla geleceği düşünmek, onunla aynı sofrayı paylaşabilmek insana mahsustur. Değilse ona insan denmez.

Öyleyse önce insan diyerek, insanı ‘Yaratandan ötürü”’sevmeli. İnsanca yaşamak için kardeşliğimizi öne çıkarmalı, ilişkilerimizi iyilik üzerine inşa etmeliyiz.

Bu duygularla tüm okurlarımın Mübarek Ramazan Bayramını Kutlar; Sağlık, Esenlik Mutluluk ve Huzur içinde bir bayram geçirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim. Sağlıcakla kalın.

 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/3d1f3465445975e10cd09dde74895e98.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42