İlk Öğretmen Annedir

İlk Öğretmen Annedir

İlk Öğretmen Annedir

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 23 Haziran 2017, Cuma

Haberi Paylaşın:Doğum sancısı sonucunda insan doğar, henüz bir el kadar olan yavrucak, annesi tarafından büyütülür. Dillenmeye başladığında ise “anne”, “baba” kelimelerini söyler. İlk öğretmen annedir, babadır.

 İlk Öğretmen Annedir

Doğum sancısı sonucunda insan doğar, henüz bir el kadar olan yavrucak, annesi tarafından büyütülür. Dillenmeye başladığında ise “anne”, “baba” kelimelerini söyler. İlk öğretmen annedir, babadır. Emeklerken yürümeyi öğretir, dilini öğrenirken anne babaya ve diğer insanlara olan o güzel sevgiyi, sevmeyi öğretir, sonra saygıyı ve ahlakını da öğretir. İlk öğretmen annedir. 
Kutsal görev dediğimiz öğretmenlik, ülkemiz insanının en büyük değer verdiği meslektir. Meslek seçileceğinde öğrenicilerimize sorulur ve alınan ilk yanıt “öğretmen olacağım” olmaktadır. Ülkeleri yöneten ünlü liderlerin birçoğunda öğretmenlerinden aldığı eğitimler öne çıkmaktadır. O halde öğretmenlerimize olduğundan daha fazla kıymet verilmelidir. Çünkü öğretmenler, anneden sonra ki ilk öğretmendir. 
Ülkemizde öğretmenlerimiz hain teröristlerce kaçırılıp işkence ediliyorsa ya da masum bir şekilde alışverişini yapmakta iken cadde ortasında hain kurşunlara hedef olup öldürülüyorsa derler ya şapkanızı önünüze koyun. İşte öyle artık şapkamızı önümüze koyalım ve hain teröre, terör destekçilerine, siyasi temsilcilerine dur diyelim. Öğretmen katleden kim olursa olsun, annesinin besleyip büyüttüğü bir vatan evladı olamaz. Olsa olsa onlardan vatan haini olur. 
Hain teröristlerce şehit edilen Aybüke öğretmenimize, vatan korumasında şehit düşen askerlerimize, güvenlik güçlerimize Allah'tan rahmet diliyor, yakınlarına ve Yüce Türk Milletine başsağlığı diliyorum. Ayrıca teröristlerce kaçırılan Necmettin öğretmenimize, Allah yardımcısı olsun diyorum. Bu bayramı da maalesef buruk kutluyoruz. Türk-İslam Alemi'nin mübarek Ramazan Bayramını kutlar esenlik sağlık, huzur ve mutluluklar dilerim.
Öğretmenlerimize hitaben….
BENİM ÖĞRETMENİM
Adaleti yıldız gibi parlatan,
Fazileti ahlakımı anlatan,
Mazimizi hep bugünle yaşatan,
Gözü kulağı ufuklarda olan
Sensin benim öğretmenim. 
İlham almış senin öğrencilerin,
Kaleminin öğretici dilinden,
Yarattığı nice şaheserlerin,
Sonucunda bahsedilir senden
Sen Sağ olasın benim öğretmenim.
İlmin-irfanın, sanatın yolunda,
Yılmadan bu uğurda hizmet veren,
Milliyetinin kutsal davasında,
Körpecik beyinleri yetiştiren,
Sensin benim öğretmenim.
Annemiz, babamız, öğretmenimiz.
Sizlerden başka mayamız yok,
Canımızsınız, varlığımız kanımız,
Bu ne şahane büyüklük ki eş yok,
Sen sağ olasın benim öğretmenim.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/75abb4054618f9b866f12cd052ab6189.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42