Trafikte Sihirli El

Trafikte Sihirli El

Trafikte Sihirli El

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 28 Haziran 2017, Çarşamba

Haberi Paylaşın:Bayramla birlikte yaz geldi. Yaz gelince sahiller, yaylalar dolup taştı. Bizde bayramın üçüncü günü Erdemli ilçesi Kumkuyu mahallesindeki halk plajına gittik.

 Trafikte Sihirli El

Bayramla birlikte yaz geldi. Yaz gelince sahiller, yaylalar dolup taştı. Bizde bayramın üçüncü günü Erdemli ilçesi Kumkuyu mahallesindeki halk plajına gittik.

Bayramın üçüncü günü gidişimizde trafik akışı gayet rahattı. Her hangi bir yol tıkanıklığı olmadı. Giderken özellikle trafik ekipleri, Mezitli’yi geçtikten sonra ara geçiş yollarını barikatlarla kapatmış olduklarını gördük. Tabi ki araç sürücüleri ancak ilk ışıklı kavşaktan istikamet yönlerine göre dönüş yapabilecekleri kanısına varmak mümkün oldu.

Bunu dönüşte gördük.

Denize girip çıktık, akşamın geç saatlerinde Saat 22.00 gibi Kumkuyu kavşağından sağ şeride girerek Mersin istikametine doğru yol aldık. Yol gayet sakindi. Çünkü trafik ışıkları flaşlı yanıyordu.  

Hayret etmeyin. Yoğun bir trafiğin yaşandı E-24 karayolunda tarfik ışıkları nasıl flaşlı yanar diye hayret etmeyin. Yanıyordu.

Bayramın üçüncü günü ilk akşamda en az bir kilometre araç kuyruğu olurdu. Geçen yıl yaşamıştık. Bu kez araç kuyruğu yoktu. Ara geçiş yolları barikatlarla kapatılınca, akşam 21’den sonra flaşlı ışıklara geçilince Mezitli’ye kadar transit yolculuk yaptık.  İyi düşünülmüş bir uygulama. Sanki trafik akışına sihirli bir el değmiş gibi. Otomobiller otobanda gider gibiydiler… Belli bir hız seviyesinde ikili bazen üçlü şeritler halinde ışıklarda beklemeden yol aldılar. Bazı belde yerleşim merkezlerindeki ışıklarda ise trafik polisleri ellerinde fenerleri ile geçişlere yardımcı oldular.

Teşekkür Ediyorum. Mersin il Emniyet Müdürüne ve Trafik Şube Amirliğine böyle güzel bir uygulama ile trafiği rahatlatmalarından dolayı, sürücüleri saatlerce araç kuyruğunda bekletmedikleri için teşekkür ediyorum. Sihirli ellerin bir dokunuşla neler yapabileceklerini görmek bizleri de mutlu ediyor.  Tıpkı, Tulumba köprülü kavşağın yeniden yapılması gibi, tıpkı demokrasi kavşağının yapılarak şehir içi trafiği rahatlatması gibi… 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/400464a878e6f0a750bf64eb438aa32e.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42