Değişen bir şey yok!

Değişen bir şey yok!

Değişen bir şey yok!

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 21 Temmuz 2017, Cuma

Haberi Paylaşın:43. yıldönümünü kutladığımız K.K.T.C ‘nin adadaki Kıbrıslı Rumlarla birleşme görüşmeleri yine olumsuz sonuçlandı.

 

Değişen bir şey yok!

43. yıldönümünü kutladığımız K.K.T.C ‘nin adadaki Kıbrıslı Rumlarla birleşme görüşmeleri yine olumsuz sonuçlandı. Zaten ateşle barutun yan yana gelmeyeceğini dünya alem biliyor. Bu konuda 30 yıl önce Aile Gazetemdeki yazımı okuyunca bana hak vereceksiniz ve yazımın başında belirttiğim gibi değişen bir şey yok diyeceksiniz.

İşte o yazı: 30 YIL ÖNCE 1987 YILINDA YAZDIM

“20 Temmuz 1974 Kıbrıs Türkleri’nin hürriyete adım attıkları gündür. Türkiye Cumhuriyeti “Barış Harekâtı” adı altında O gün Kıbrıs Adasına asker çıkarmış ve Rumların, yarım asırdır Türklere yaptıkları zulme son vermiştir.

Acaba gerçekten, yarım asırdır devam eden Rum baskısı, kanlı eylemleri, masum insanları öldürmeleri, Türklere ikinci sınıf muamele yapmak istemeleri son bulacak mı?

K.K.T.C Kurulalı beri başı devamlı ağrımaktadır. O kadar taviz verildiği halde, Rumlar bir konfederasyon cumhuriyetine yanaşmamakla  adadaki Türkleri ikinci sınıf vatandaş olarak kabul etmektedirler. Halbuki Kıbrıs Türkleri 1974 Barış Harekatından bu yana istikrarlı bir şekilde teşkilatlanmaya devam etmektedir. Önce Kuzey Kıbrıs Türk Devleti olarak kurulmuş, daha sonra K.K.T.C olarak tek bir bayrak altında Cumhuriyetini ilan etmiş, Cumhurbaşkanını ve parlamentosunu seçerek Kıbrıs’ta Türk varlığının bulunduğunu tüm dünyaya ilan etmiştir.

Bu gelişmeler olduğu halde, hiçbir devlet K. K. T. C.’ni tanımak istememektedirler, Rumlar’da konfederasyona yanaşmıyorlar.

O halde Kıbrıs Türkleri, konfederasyon formülünü dondurup, derhal kendini tanıtma faaliyetlerine başlamalıdırlar.

Seçimlerden anlaşıldığı gibi Kıbrıs Türkleri birlik ve beraberlik içindedirler. Yalnız belli bir grup haricinde yekvücutturlar. Bu grup Türkiye aleyhtarlığı yapmakta Türk askeri adadan çekilmeli demektedir. Kıbrıs mücadelesinde yıllardır çetin mücadeleler ile göğüsleyen sayın Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’a bile saygısızca hakaret etmektedirler.

Türkiye cumhuriyeti bu grubu 12 Eylül öncesi gayet iyi tanımaktadır. Nitekim Kıbrıs Türk halkı da iyi tanımış ve onlara yönetim hakkı vermemiştir.

Kıbrıs Türk halkı hiçbir politik oyuna baş eğmeden çok çalışmalı en kısa zamanda dünya devletlerince ve İslam ülkelerince tanınmasını sağlamalıdır.”

Kaynak: 1 Ağustos 1987 Sayı 19 Aile Gazetesi

 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/8a47ba2b70557b4011efc72883afdaa4.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42