Kitap Yolu

Kitap Yolu

Kitap Yolu

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 27 Temmuz 2017, Perşembe

Haberi Paylaşın:İnsan okursa kendini bulur, insan okursa başka insanları bulur, insan okursa toplumcu olur. İnsan okursa okur olur yalandan uzak, gerçekleri söyler.

Kitap Yolu

İnsan okursa kendini bulur, insan okursa başka insanları bulur, insan okursa toplumcu olur. İnsan okursa okur olur yalandan uzak, gerçekleri söyler.

Gerçekleri konuşmak, dile getirmek keskin bıçak gibidir. Yine de doğru konuşmaktan vazgeçilmemeli. Söylediğiniz söz birilerine dokunsa bile doğru olmak iyidir. Doğruları konuşmak karakterinizin sağlam olmasını sağlar.

Karakterli insan olmanın yolu da kitap yolundan geçiyor. Ne kadar çok kitap okursanız o kadar aydın olursunuz, aydın olan insanlar ise karakterli, ilkeli olur. Yalan söylemezler, doğru konuşurlar, yol gösterirler.

Yol gösterirler deyince ilimizde yaşayan Suriyeliler aklıma geldi.

Mezitli sahilinde üç kişiye adres sorduk üçü de Suriyeli çıktı ve dediler ki, “Biz yabancıyız.” Yani bilmeyiz demek istiyorlar. Tabi ki okusalardı geldikleri ülkeye yabancı kalmazlardı. Onlarda, Türkçe okuyup Türkçe konuşmalılar. Böylece aydınlanıp yol gösterici olabilirler. Çünkü okumak insana mahsustur. İnsanın doğumundan ölümüne kadar öğreneceği bilgiler ancak kitap vasıtası ile olabilir.

Bu nedenle Mersin Yazarlar Derneği’nin “Kitap Yolu” projesi benim için çok önemliydi.

Kitaplar bir şekilde okuyucusu ile buluşmalıydı. Günümüzde ekonomik sıkıntıları göz önünde bulunduracak olursak ve kitaplarında çok pahalı olduğunu düşünürsek kitapların okuyucusu ile buluşmasının tek bir yolu kalıyor. O da, “Kitap Yolu”  Yaklaşık iki bine yakın kitabımızı özellikle öğrencilerimize yayla yaptıkları mahallede “Kitap Yolu Projesi” ile ücretsiz olarak ulaştırmak çok önemliydi. Ulaştırdık. Kitap yolundan kitapları alan öğrencilerimiz ve yetişkinler kitaba olan ihtiyacı, kitaba olan sevgiyi bizlere çok güzel bir anı bırakarak anlattılar. Allah Hepinizden razı olsun. “Kitap Yolu” Projemizi gerçekleştirdik.  Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Kitap okumanın önemini, okumanın insanı geliştirmesini, kişiliğini oluşturmasını anlatmaya devam etmeliyiz. Elinize kitabın sayfalarının değmesini, heyecanla tek tek sayfaları açarak kitapları okumak hiçbir zaman vazgeçemeyeceğimiz güzellik olmalı.

 

 

 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/9e77266b92c79ecaa71d155ff1e2a602.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42