Bayram ve Tatil

Bayram ve Tatil

Bayram ve Tatil

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 08 Eylül 2017, Cuma

Haberi Paylaşın:Müslümanlar için anlamı olan iki bayramdan birini, Ramazan bayramını iki ay önce yaşadık, İkincisi ise geçtiğimiz haftalarda kutladığımız Kurban Bayramını idrak ettik. Ülkemizin düşman işgalinden kurtuluşuna vesile olan 30 Ağustos Zafer Bayramı da eklenince vatandaşlar on günü bulan bir bayram tatili yaşadılar.

Bayram ve Tatil

Müslümanlar için anlamı olan iki bayramdan birini, Ramazan bayramını iki ay önce yaşadık, İkincisi ise geçtiğimiz haftalarda kutladığımız Kurban Bayramını idrak ettik. Ülkemizin düşman işgalinden kurtuluşuna vesile olan 30 Ağustos Zafer Bayramı da eklenince vatandaşlar on günü bulan bir bayram tatili yaşadılar.

Birçok bayramımızı kana bulayan teröristler, bu bayramda emniyet teşkilatımızın başarılı, hükümetimizin kararlılığı ve devletimizin gücü ile etkisiz hale getirilerek huzur içinde bir bayram geçirmemize vesile oldular. Öyle ki Mersin, Yenişehir ilçe polis karakolu önünde öldürülen terör mensubu canlı bomba, şehrimizi kana bulayamadan etkisizleştirildi. İşte bu kararlığın en büyük göstergesidir.

Terördeki kararlılık sayesinde huzur devam edecek ama trafik terörü maalesef yine çok can yaktı. Bu bayramda trafik terörü az mı olur diye düşündük fakat yine yüzlerce ölüm ve yaralı kazalar oldu.  Allah’ım hepimizi kazalardan korusun duasında bulunurken, şoförlerimizin trafik kurallarına uymalarını da tavsiye ediyorum. Bu çok önemli, “Hızınızı sevdiklerinize göre ayarlayın” sloganı afişlerde yerini almış. Emniyet teşkilatımızı bu yönüyle de kutlamak gerek, buna benzer birçok eğitici sloganları ülkenin görülecek her yerine afişe etmişler. Yine de kazalar durmuyor. Lakin en aza indirmek araç sürücülerinin elinde… Dikkatli olmak ve trafik kurallarına uymak gerekir.

***

Her bayramda olduğu gibi, hem gezdik hem işimizi yaptık. Gezdik derken özellikle kırsal kesimleri, yayları, köyden mahalle olan yerleri gezdik. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği ata güreşlerimizi ilçelerdeki etkinliklerde izledik, sanatçıların konserlerini takip ettik… Gözne ve Ayvagediği’nde yapılan etkinliklerde halkın coşkusu, parti heyecanı doruktaydı. Mersin Büyükşehir  Belediyesi’nce düzenlenen 30 Ağustos Gözne güreşleri gündüz ilgi ile izlenirken; Akşamda  Ali Kınık, Ahmet Öngel, Bülent Serttaş ve Kıraç Konseri ile Gözne’nin merkez alanını dolduran vatandaşların coşkusu görülmeye değerdi. Aynı anlardaToroslar Belediyesi’nce tertip edilen 30 Ağustos Yayla Şenlikleri kapsamında Gözne’den 3-5 km ötede yapılan Ayvagediği Mustafa Yıldızdoğan konseri de heyecanlı, coşkulu geçti. Ayvagediği Futbol sahasını dolduran insanların Yıldızdoğan coşkusu da görülmeye değerdi. Yayla şenlikleri denilince akla hep MHP geliyor nedense… Hem atasporu güreş etkinlikleri hem konserleri ile yaylalarda MHP konuşuldu.

***

Bir bayramı da iyisiyle tatlısıyla geçirdik. Cenab-ı Allah nice nice bayramlara; Sağlık ve huzur içinde kavuşturması dileğiyle sağlıcakla kalın.

 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri