İki İnsan

İki İnsan

İki İnsan

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 22 Eylül 2017, Cuma

Haberi Paylaşın:İyi insan yok mudur? Sevecen, sevgi dolu, yardımsever, iyilik peşinde koşan, insanı önce insan olduğu için, yaratandan ötürü seven insanlarda vardır. Bunlardan ikisi Mersin Büyükşehir Belediyesi çalışanlarından çıktı…

İki İnsan

Geçtiğimiz hafta bir caninin kediye yaptığı akıl almaz işkenceyi yazmıştım. O nu yapana da insan diyorlardı…  Tabi ki caniler insan kılığındaki şeytanlaşmış kişilerdir. Acımasızdırlar. Gözleri dönmüştür. Çevresindeki hiçbir varlığı tanımazlar, kötüdürler.

Konuyu kötü insandan açtım ki, ‘kötüyü gör iyiyi bil’ demiş atalarımız… 

İyi insan yok mudur? Sevecen, sevgi dolu, yardımsever, iyilik peşinde koşan, insanı  önce insan olduğu için, yaratandan ötürü seven insanlarda vardır.

Bunlardan ikisi Mersin Büyükşehir Belediyesi çalışanlarından çıktı…

Onlar öncelikle insana hizmet ettiklerinin bilincinde olan insanlar.  Eğitimlerini Allah’ın sevgili bir kulu olan insanlara iyilik etmeleri üzerine almışlar. Belediye onlara görev vermiş, yetki vermiş. Bu görevlilerden biri, Mersin Büyükşehir Belediye Otobüs şoförü Erol Törün.  Diğeri ise Temizlik işçisi Hüseyin Ebeli.

Güzergahında seyir halinde iken otobüste fenalık geçirerek rahatsızlanan bir yolcuyu tereddütsüz en yakın acil servise ulaştıran şoför, tansiyon hastası olan yolcuyla  daha yakından ilgilenip, sağlık durumunu takip ederek bir hayatı kurtarmanın onurunu yaşadı. Tabi ki bizlere de insan olmanın, yardım etmenin, iyilikte bulunmanın en güzel örneğini verdi. Kendilerini kutlarım.

Temizlik işçisi ise görevi başında bulduğu bir cüzdanı Jandarma Karakoluna götürüp teslim ederek sahibinin bulunmasını sağladı. Cüzdanı bulduğunu kendisinden başkası bilmiyor ama o, dürüstlüğün nasıl bir şey olduğunu bizlere gösterircesine cüzdanın sahibini bulup vermesidir. Kendilerini kutluyorum.

Bu dürüstlük, iyilik etme; Elbette yapılan hizmetin işverenleri tarafınca verilen eğitim sayesindedir.  Öyle ki iyilik eden, dürüst davranan işçilerini teşvik eden, onları ödüllendiren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Burhanettin Kocamaz’ı da tebrik etmek gerekir.

Bu iki örneği vermemin amacı iyi insanlara da sahip olduğumuzu bilmemiz içindir.

Allah hepimizi iyi ve dürüst insanlarla karşılaştırsın duasıyla sizleri Allah’a emanet ediyorum. Sağlıcakla kalın.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/a027898485537b7561113af4422b9937.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42