Birlik Olunmalı

Birlik Olunmalı

Birlik Olunmalı

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 13 Ekim 2017, Cuma

Haberi Paylaşın:Aslında Türkiye de çok sevilen “Barış” kelimesi, bazı dünya ülkelerince pek sevildiğine inanmıyorum. Özellikle dünyayı yöneten beş(5) daimi ülke hiç sevmiyor.

Birlik Olunmalı

Aslında Türkiye de çok sevilen “Barış” kelimesi, bazı dünya ülkelerince pek sevildiğine inanmıyorum. Özellikle dünyayı yöneten beş(5) daimi ülke hiç sevmiyor.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sık sık konuşmalarında dile getirir, “Dünya beş (5)’ten büyüktür” diye… Çok haklı. Dünyada üç yüze yakın ülke var. Bu ülkelerin içinde beş tanesinin dokunulmazlığı var. Bunlar herhangi bir masum ülke vatandaşlarına demokrasi götürüyorum diye asker gönderirler, kan ve gözyaşı içinde bırakırlar. Kimse ses çıkaramaz. İşte Irak, Suriye, Afganistan, Mısır, Libya ve diğerleri birer örnektir. Son yıllarda Ortadoğu’yu karıştırdılar. Her gün yüzlerce masum insan ölüyor. Bu masum insanların kanı da Müslüman kanı.

Barış kelimesinin zıttı savaştır. İnsan yaratıldığı günden bu yana hep savaşmıştır, halen de savaşmaya devam etmektedir. Onun için süslü püslü barış kelimesine sığınmanın pek anlamı yoktur. Çünkü Ortadoğu’yu karıştıran ülkelere bakarsanız hepsi barış diye diye o yöre insanını savaşın içine gömmüştür.

Bu durumda savaşsız bir ortamda yaşamak için; ülkemizin güçlü olması gerekir. O beş ülkeden daha güçlü olması gerekir ki mutlu, huzurlu ve güvenli bir ortamda yaşam sürelim. Bunun için ülke çıkarı ilk önce gelmeli.

Çıkarımızın gerektiğini anında yaparsak güçlü oluruz.

Bugünlerde ülkemizin dış politikasında büyük yankılar uyandıran çıkışlar oluyor. ABD ile olan vize krizi bunların başında geliyor. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ‘ye “size ihtiyacımız yok” derken gerçeği söylüyor ve büyük düşünüyor. Artık emir alan ülke değil, emir veren, tüketen ülke değil, mazlumlara yardım eden ülke,  alan el değil, veren el konumuna gelen bir ülke olacak Türkiye. Hedef bu!

Milli politikalarda içerde iktidarı, muhalefeti ve stk’lar ile birlik olunmalı, güçlü olunmalı. Bu güç dosta güven, düşmana korku vermeli.

“Her şey Türk için, Türk’e göre, Türk tarafından” düşüncesi ile topyekûn üretim seferberliği diyelim.

Sağlıcakla kalın!

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/df755af4d9d9632f602be1a1587dbce7.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42