Tartışmalar…

Tartışmalar…

Tartışmalar…

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 20 Ekim 2017, Cuma

Haberi Paylaşın:Televizyon haber kanallarında Türkçülüğümüzü tartışma konusu yapmaya başladılar. Hayırdır inşallah diyelim.

Tartışmalar…

Televizyon haber kanallarında Türkçülüğümüzü tartışma konusu yapmaya başladılar. Hayırdır inşallah diyelim.

Yıllardır demokrasi, özgürlük, barış kelimelerinin içini boşaltan, kelimelerin yüklendiği anlamları darmadağın eden tartışma programları bu kez Türkçülüğe el attı. Irak’ın kuzeyindeki ayrılıkçı çalışmaları örnek gösteren tartışmacılar Kerkük’teki Türklerin hakları korunuyorsa, Irak’ın kuzeyindeki Kürtlerinde hakları korunacakmış, korunmalıymış vs… Kürtlerden yola çıkarak Türkçülüğün de etnik bir ayrımcılık olduğuna kadar işi götürüyorlar…

Safız ya!..  İnanacağız.

Elinde silah olan kim?

O silahları kimlere yöneltiyorlar? Sorularına yanıt arayacaklarına Siyonistlerin, emperyalistlerin uşağı, maşası olmuş eli silahlı ayrılıkçı Kürtlere sahip çıkılmasını istiyorlar. Bu yanlış.

Doğrusu, Türkçülüğün özünde “Ne Mutlu Türküm Diyene” vardır. “Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve fazileti” diye veciz söz boşuna söylenmemiş.

Türkçülüğün özünde, devleti yaşatmak,  vatanı, bayrağı, toprağı sevmek, Türkçe konuşmak, ezanı susturmamak, cumhuriyeti sahiplenmek demokrasiyi savunmak vardır.  Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni Türkler kurmuştur. Kendini Türk hisseden herkesin devletidir.

Neticede eline silah alan ve Türk olmak zorunda değilim diyenlerin ayrılıkçı düşüncelerine hiçbir devlet, hiçbir hukuk hak vermez.

Nitekim yüz yıl önce de bu sorun vardı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Devletin bekası için, vatanın namusu için, bayrağın göklerden inmemesi için Türkçe konuşmak için Samsun’a çıkar, Erzurum kongresini yapar, Sivas kongresinin hazırlıklarına başlarken, işgalcilere teslim olmuş, onların her dediğini emir sayıp yapan, Osmanlı hükümeti Atatürk’ü hain ilan edip yakalanmasını veya öldürülmesini emreder. Buna en uygun olanlar ayrılıkçı Kürtlerdir. Atatürk’ün Sivas kongresini yapmaması için birlik oluştururlar ama Atatürk aldığı tedbirlerle ayrılıkçı Kürtler başarılı olamaz ve Sivas Kongresi yapılır. (Nutuk)

Dün emperyalist işgalci ülkelerin dediklerini yapan ayrılıkçı Kürtler, bu günde yine emperyalist, işgalci Siyonistlerin dediklerini yapıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne kafa tutup, askerlerine silah sıkıyorlar. Yüz yıl önce de aynı, şimdi de aynı.

Yapılacak olan tek şey devletin bekası için “Ne Mutlu Türküm” demektir. İçtenlikle yürekten söylerseniz Türk’ün bileğini Allah’ın izniyle kimse yıkamaz.

Sağlıcakla Kalın!

 

 

 

 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/9205ee00ab2173a3d5354d70a2ce50d0.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42