BAĞIMLILIK VE BİZ

BAĞIMLILIK VE BİZ

BAĞIMLILIK VE BİZ

Ali Kaplan

Son Güncelleme: 02 Kasım 2017, Perşembe

Haberi Paylaşın:Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği ve Edirne Belediye Başkanlığı’nın ev sahipliğinde 27-29 Eylül 2017 de Edirne de gerçekleştirilen; “Bağımlıkla Mücadele de Yerel Yönetimlerin Rolü” konulu eğitim kapsamında Belediyemizi temsilen Edirne şehrimize gittim.

BAĞIMLILIK VE BİZ

 

 

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği ve Edirne Belediye Başkanlığı’nın ev sahipliğinde  27-29 Eylül 2017 de Edirne de gerçekleştirilen; “Bağımlıkla Mücadele de Yerel Yönetimlerin Rolü” konulu eğitim kapsamında Belediyemizi temsilen  Edirne şehrimize gittim.

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği  adına Prof. Dr. Kültegin Ögel; bağımlılık konusunda bağımlı bireylerin ebeveynlerine ve bağımlı gençlere yönelik uygulama çalışmaları hakkında bizlere bilgiler verdi. Hazırlanan kısa filmlerle de belirlenen gruplara istenen mesajların çok net verilmesi sağlanmış. Kısa, anlaşılabilir ve doğru mesajların verildiği bir çalışma yapılmıştı. Eğitim; çok yoğun ve verimli bir şekilde gerçekleşti.

Çok büyük bir emek ve ekip çalışması ile hazırlanmış bu çalışma gerçektende takdire şayandı.

Bu çalışmaları , diğer çalışmalarla birleştirerek kendi bulunduğumuz bölgede bağımlıkla her safhada mücadele eden kamu/özel kurum –kuruluş ve STK’larla koordineli  olarak kullanacağız.

Güzel bir atasözümüz var ya “Bir elin nesi var iki elin sesi var “, bu nedenle birlikte ve koordineli olacağız.

BİZ yine tek yürek  olarak bunu da başaracağız ve bağımlılığı da yenerek sadece çocukları/gençleri değil herkesi kurtaracağız.

Zaman geçtikçe Bağımlılıkla Mücadele ile ilgili kararlılık artmakta  ve  daha büyük başarılar da gelmektedir. Devletimizin her kademede ki  kurum ve kuruluşlarıyla. STK’larla ve gerekse de bireysel olarak çok yönlü bir mücadele sergilenmektedir.İnşallah hep birlikte bunu da başaracağız.

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından organize edilen ve yerel yönetimlerle birlikte hepimize çok büyük görevlerin düştüğünü daha iyi anladığım bu eğitim  her aşamasında  emeği geçen;

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’ne ,Edirne’yi “Sultanlar şehri, Şehirlerin Sultanı “ olarak tanıtan Edirne Belediye Başkanı Recep GÜRKAN Beye ve bize her konuda yardım ve destek olan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul TANRIKULU Beye, çalışmaları hazırlayan  Prof. Dr. Kültegin Ögel’e ve ekibine de teşekkür ederim.

Dünyanın en güzel ülkesinde yaşamak zaten en büyük şans.

Sağlıkla kalalım, sağlıklı olalım.

(NOT: Bu yazımının yazılmasında Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği internet sayfasından faydalanılmıştır).

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/4b6d3cb5b685f93a7420f0d529be8185.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42