Ümit Yaşar Oğuzcan

Ümit Yaşar Oğuzcan

Ümit Yaşar Oğuzcan

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 03 Kasım 2017, Cuma

Haberi Paylaşın:Yöremizin güçlü şairi Ümit Yaşar Oğuzcan’ın 33. Ölüm yıldönümünde onu rahmetle minnetle anıyoruz.

Ümit Yaşar Oğuzcan

Yöremizin güçlü şairi Ümit Yaşar Oğuzcan'ın 33. Ölüm yıldönümünde onu rahmetle minnetle anıyoruz. Mersin Yazarlar Derneği'nin her yıl gelenek haline getirdiği anma programlarının en büyük destekçisi Mersin Büyükşehir Belediyesi. 4 Kasım Cumartesi günü  ölüm yıldönümünde 4.kez anma programı yapıldı. Tanıtım, reklam ve salon gerçekten bu güç Mersinli sanatseverler için bir şans. Diğer bir şans ise bu gücü sanatseverler için harcayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Burhanettin Kocamaz. Kendilerine teşekkür ediyorum.
22 Ağustos Tarsus doğumlu olan şairimiz 1984 yılında vefat etmiştir. Şiirlerinde aşk ve sevdanın yanı sıra sosyal yaşamımızı konu edinen mısraları ile de meşhurdur. Şairlerimizden Aşık Veysel'i de kalemine alan ünlü şair Ümit Yaşar Oğuzcan, Aşık Veysel'in 'Dostlar Beni Hatırlasın' başlıklı şiirine; 'Dostlar Seni Unutur mu' şiiriyle yanıt vermiştir.
Aşık Veysel:
     “Can kafeste durmaz uçar
    Dünya bir han, konan göçer
    Ay dolanır yıllar geçer
    Dostlar beni hatırlasın” derken Ümit Yaşar Oğuzcan da;
    “Her gerçeği gören sendin
    Aşk sırrına eren sendin
    Gönüllere giren sendin
    Dostlar seni unutur mu?” şiiriyle ona dörtlükler yazmıştı.
Köy Enstitülerini anlatan mısralarına vatan ve millet aşkı ile donanmış şiirlerini de düşünürsek şairimiz, hemşerimiz merhum Ümit Yaşar Oğuzcan'ın  Mersin'in Tarsus ilçesinden Türkiye'nin her yerine ulaşmış şiirlerini artık internet vasıtası ile tüm dünya okumakta.
Bizler de onu; şiirlerini okuyarak,  bestelenmiş şiirlerini şarkı sözleriyle dinleyerek anacağız ve unutmayacağız. Unutturmayacağız!
“Bir gece ansızın gelebilirim” demişti Şair Ümit Yaşar Oğuzcan bizler zaten onu her gün her saat şiirleri ile kabul ediyoruz, gönlümüzdedir, yüreğimizdedir. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/c03fa343ce9442b46a8e8ff29375f39c.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42