10 Kasım

10 Kasım

10 Kasım

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 10 Kasım 2017, Cuma

Haberi Paylaşın:On Kasım, Ata'mızı andığımız gün. Bağımsız Cumhuriyetimizin ilelebet yaşaması için sağlam temeller atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha minnetle, şükranla özlemle andık.

10 Kasım

On Kasım, Ata'mızı andığımız gün. Bağımsız Cumhuriyetimizin ilelebet yaşaması için sağlam temeller atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha minnetle, şükranla özlemle andık.

Yurdun her köşesinde yapılan törenlerle milyonlarca Türk evladı Ata’sına dualar etti. Mersin de de kamu kurum ve kuruluşlar yaptıkları etkinliklerle Atatürk'ü, 10 Kasım da andı.

Toroslar İlçemiz de de on binlerce kişiyle Atatürk Posteri oluşturuldu. Sabahın erken saatlerinde binlerce kişi yollara düştü, kimi özel otosuyla, kimi toplu taşıma araçları ile Toroslar Cumhuriyet alanına doğru yol aldılar.

Hepsinin gözleri ışıl ışıl, ufuklara başı dik bakıyorlardı. 10 Kasım 1938 yılında sonsuzluğa uğurladıkları Gazi Mustafa Kemal Atatürk için O’nun anısına Atatürk Posteri oluşturmaya gidiyorlardı.

Yas tutmuyorlardı ama siyah ağırlıklı giyimleri ile dikkat çeken binlerce insan, alanda kendilerine verilen talimatları yerine getirerek Atatürk Posteri oluşturdular.

Guinness Rekorlar Kitabına girer girmez bilmem ama Ata'mız için yapılan görkemli anma programı görülmeye değerdi.

Ne demişti Atatürk, kendisi için yas tutulmamasını istemiş ve fikirleri ile yeni Cumhuriyetin imar edilmesini, çağlar atlayarak güçlü bir devlet olunmasını istemiştir.

Atatürk diyor ki; “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.”

Atamızı bir kez daha rahmetle minnetle anıyoruz.

Allah rahmet eylesin, Mekanı cennet olsun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/bf135f90f1c2bcc30b8843422a96bcf7.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42