Son Şehit

Son Şehit

Son Şehit

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 18 Kasım 2017, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Ülkemizin başına musallat olan pkk terör örgütü 1984 yılından bu yana kanlı eylemlerini sürdürmekte, askerlerimizi şehit etmekte, vatandaşlarımıza ise korku vermektedir.

Ülkemizin başına musallat olan pkk terör örgütü 1984 yılından bu yana kanlı eylemlerini sürdürmekte, askerlerimizi şehit etmekte, vatandaşlarımıza ise korku vermektedir. Bu terör örgütünün şehit ettiği bir askerimizin eşi için yazdığım mini hikayemde ona gözyaşı dökmemek için verdiği mücadeleyi anlatıyorum.
Bu mini hikayemi sizlerle paylaşıyorum:
“Elindeki resme baktıkça baktı, baktıkça baktı fakat gözlerindeki yaşarma bir türlü gözyaşına dönüşmedi, resmin üzerine bir damla gözyaşı düşmedi. Küçücük kızı Bengü, oda baktıkça baktı, baktıkça baktı annesine, onun ağlamaksı haline, onun üzgün ve mağrur haline baktı uzun süre, onunda gözleri nemlendi ağladı ağlayacaktı ama oda ağlayamadı, gözlerinden yaş süzülmedi.
Şehit asker İbrahim'in mezarı başındaydı eşi Hayriye, kızı Bengü, bir yandan mezar taşına bakıyordu Hayriye bir yandan da elindeki Rahmetli kocası Şehit İbrahim'in resmine… Henüz on gün olmuştu İbrahim toprağa verileli. Ay Yıldız ile sarılı tabutunu şehir mezarlığındaki şehitliğe getireli… 26'sındaydı. Terhisine 3 gün kalmıştı. Askere gitmeden iki yıl önce evlenmişti. En büyük asker bizim asker nidaları eşliğinde arkadaşları tarafından omuzlarda uğurlanmıştı vatan bekçiliğine… Eşi Hayriye; “ git gitt!.. kızımızın geleceği, namusumuz senin elinde. Eyi bekle vatanı, aman verme bölücücülere” diyerek sarılıp öperek göndermişti askere kocasını.
Doya doya sevip okşayamamıştı küçücük kızı Bengü'yü Şehit asker İbrahim… 3 gün sonrasını hayal edip duruyordu… Özlemle bekliyordu o günü. Doya doya hasret giderecekti kızı Bengü'yü kucaklayacak, eşi Hayriye'ye sarılacaktı doyasıya. Ama olmadı. Terhisine 3 gün kala hain bölücü pkk kurşunlarına hedef oldu… Şehit oldu.
Şimdi onun mezarı başında eşi ve kızı vardı. Yine kucaklaştılar yine sarmaş dolaş oldular. Birbirlerinden ayrılmadılar… O şehit olmuştu. Vatan için toprak için namus için şehit İbrahim olmuştu.  Hayriye elindeki resme bakmayı bıraktı, Şehit İbrahim'in mezar taşına elini sürdü, duasını etti, ardından eşine şöyle seslendi:
“ Sen şehitsin İbrahim. Şehitler için göz yaşı dökülmezmiş ben sana gözyaşlarımı dökemem. Güzel Allah'ım sana şehitliği nasip etti. Sen cennetle müjdelendin İbrahim. Acımız diyemiyorum ama acıyor İbrahim. Kızımız Bengü henüz iki yaşında, o da öksüz kaldı. Babasız büyüyecek İbrahim. Babasız büyümek çok zor, bilirsin işte; Senin de deden şehit düşmüş, baban öksüz büyümüştü. Bir ekmek için günlerce çalıştığını anlatırdı, zor günler geçirdiğini söylerdi hep… Allah bizlere de yardımcı olsun İbrahim. Sen şehitsin. Allah'ıma kurban olayım en güzel mertebeye sahipsin senin için ağlayamam İbrahim benden gözyaşı bekleme emi…”
      3 YIL SONRA
Şehit İbrahim'in eşi Hayriye beş yaşındaki kızı ile yine şehit İbrahim'in mezarı başındaydı… Ellerini Allah'a açtı, duasını etti. Sonra geçen üç yılda olan biteni şehidine anlattı. “Her geldiğimde bir yanım acıyor demiştim İbrahim, acım her yerimde çoğaldı arttı sancı oldu, Allah'ım korusun kötürüm olacağım İbrahim, artık yatma kalk!.. Kalkta gör halimizi… Şehitler yine geliyor, hala geliyor İbrahim!.. Sen ilk şehit değildin sonda olmadın İbrahim… Vatan hala tehlikede, toprağımız hala korumasız, namusumuz tehdit altında İbrahim!

Bir çözümdür tutturdular, uğruna şehit olduğun toprağımız üzerinde ayrı bayrak açar oldular, farklı dil ile eğitim yapar oldular, yol kesip vergi alır oldular İbrahim! Bir çözümdür tutturdular seni şehit edene de şehit demeye başladılar İbrahim, nasıl sancım artmasın!.. Ben dul kaldım kızımız öksüz, kalk kalk ne olursun halimize bir bak! Bak kızımız beş yaşında, ana okuluna başlayacak İbrahim, okuyacak devletine milletine yararlı bir insan olacak ama terör bitmedi İbrahim. Sen son şehit olmadın İbrahim! Son şehit olmadın!...” 25 Ağustos 2013’te yazmış olduğum yazımı sizler için tekrar  paylaştım. Şimdi yapılan terörle mücadelede inşallah devletimiz ve hükümetimiz başarılı olacaktır. Terörün kökünü kazıyacaktır.
Mezitli ilçemiz, Doğlu mahallemizin fidanı şehit İsmail Hakkı Doğan’a Allah’tan rahmet dilerim. Mekanı cennet olsun... Türk Milleti’nin ve Mersinlilerin başı sağolsun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/451f63208701c76904f97a81ec396364.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42