En iyi kuyruk kitap imza kuyruğu

En iyi kuyruk kitap imza kuyruğu

En iyi kuyruk kitap imza kuyruğu

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 01 Aralık 2017, Cuma

Haberi Paylaşın:



En iyi kuyruk kitap imza kuyruğu Mersin de kitap fuarı heyecanı sürüyor. CNR 3.Mersin Kitap Fuarı yine tüm güzellikleri ile sona erdi ve dördüncü fuarı şimdiden özlemeye başladık.

 

En iyi kuyruk kitap imza kuyruğu

Mersin de kitap fuarı heyecanı sürüyor. CNR 3.Mersin Kitap Fuarı yine tüm güzellikleri ile sona erdi ve dördüncü fuarı şimdiden özlemeye başladık.

Yüzlerce yayınevinin stand açtığı, yine yüzlerce markanın bir araya geldiği fuarın ziyaretçileri de yüz binleri geçmeye devam ediyor.

Mersin Yazarlar Derneği standında dokuz gün boyunca yer aldım. Sabah 10.00’da başlayan stand açılışlarının hafta sonları hariç ilk ziyaretçileri öğrenciler oluyor. Mini mini öğrencilerin yanı sıra orta ve lise öğrencileri de ziyaret edenler arasındalar. Öğretmenlerinin ardında tek sıra olmuş öğrencilerin o kitapların arasında dolaşmaları ne kadar güzelse bazı öğrencilerin kollarına yazı yazdırmaları, ya da resimli ayraç alma kuyrukları oluşturmaları o kadar iyi bir görüntü değildi. Yine de öğrencilerin fuar alanındaki heyecanları her şeye değer. Kitapla tanışmaları, yazarlarla sohbet etmeleri bence kazanç olmuştur.

Öğrencilerimizin tek bir sorunu var oda paralarının olmayışı idi. Kitaplar için maalesef harçlık ayıramıyorlar. Birçok öğrenci “paramız yok” derken şahsen ben çok üzüldüm. Bir o kadar da sevindim. Çünkü o öğrenciler, kitap almak için kararlı öğrenciler; ya akşam saatlerinde mesai çıkışlarında yada hafta sonlarında anne babaları ile birlikte yeniden kitap fuarını ziyaret ettiler. İstedikleri kitapları aldılar.

Mersinliler kitap fuarını sevdi. Her yıl daha da artan bir kalabalık oluşturmaları bunu gösteriyor. Ben hep demişimdir. “ En iyi kuyruk kitap imza kuyruğudur.”Diye. Öyle de oldu. Kitap fuar alanına girmek için yüzlerce metre kuyruk oluşturuldu. Siz artık imza kuyruklarının ne kadar olduğunu düşünün. Poşetler dolu dolu fuar alanından çıkan Mersinlilerin yüzünde okuma heyecanı vardı.

Darısı artık CNR 4. Kitap fuarına…

 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri