Kararlı olmak kazanmanın yarısıdır.

Kararlı olmak kazanmanın yarısıdır.

Kararlı olmak kazanmanın yarısıdır.

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 15 Aralık 2017, Cuma

Haberi Paylaşın:Kararlı olmak, galip gelmek için atılan en önemli adımdır. Başarmak içinde öyle…

Kararlı olmak kazanmanın yarısıdır

Kararlı olmak, galip gelmek için atılan en önemli adımdır. Başarmak içinde öyle…

Ülkemizden bahsetmek istiyorum.

Kararlı, istikrarlı ve güven verici söylemleri ile gündem oluşturuyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulduğu günden bu yana ikinci kez önemli bir karar uyguluyor. İlki Kuzey Kıbrıs Barış Harekatı ikincisi ise İsrail ve ABD’ye karşı alınan Filistin’in başkenti Kudüs olsun kararı.

Darısı Kerkük için darısı Balkanlar için…

Kararlı olmak kendine güvenmek demektir. Türk Milleti kendine güvendiği anda dağları eritir, düz ovaları bereketli kılar. Yeter ki birlik ve beraberlik içinde olalım.

Dilde işte fikirde bir olmak ülkümüz olmalı.

Fitne çıkaranlardan, dedikodu üretenlerden, yalancılardan uzak kalınması gerektiği gibi onlarla mücadele edilmeli…  Ülkemizin çıkarlarını hiçe sayan, bölüp parçalama senaryoları üreten ne kadar iç ve dış mihraklar varsa onlarla mücadele etme kararlılığının gösterilmesi gerekir.

Bunun için alınan her karar Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin geleceğinin daim olması ve güçlü olması için çok önemlidir. Her Türk vatandaşı bu kararları alan ve uygulayan her hükümete destek vermeli. Oy verdiğimiz bir partimiz olabilir. A, B,C partisinden birisini destekleyebiliriz, lakin ülke çıkarları parti desteğinin önüne geçmeli. Sınırlarımızda devletimizi tehdit edecek terör devletçikleri kurulması isteniyorsa buna izin verilemez. Böyle terör devletçikleri kurulması kararını her kim alıyorsa, teröre destek veriyorsa onlarla mücadele edilmeli. Mücadele için alınacak her türlü önlem kararları desteklenmeli.

Devletimizin bekası için kararlı olmanın önemini biliyorum. Bu güne kadar bu kararlılığı ciddi anlamda uygulayan bir devlet görüntüsü verilmemişti. Özellikle terörü destekleyen dış mihraklara karşı bu kararlılığı gösterdikleri için mevcut hükümetimize ve destekleyenlere teşekkür ediyorum.

 

 

 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/bc4fc546f17a1455f03bfa27640708ee.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42