Zeytin Dalı Barışın Simgesidir

Zeytin Dalı Barışın Simgesidir

Zeytin Dalı Barışın Simgesidir

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 25 Ocak 2018, Perşembe

Haberi Paylaşın:Türk Ordusu, 1974 yılında Kıbrıs’a barış götürmüştü. Rum komitacılarının ağır baskı ve zulmü altında ezilen Kıbrıslı soydaşlarımıza zeytin dalını ilk kez o zaman uzatmıştı. Başarılı bir askeri çıkartmanın ardından “Kıbrıs Barış Harekatı” amacına ulaşmış ve Kıbrıslı Türkler özgürlüklerine kavuşmuştu.

Zeytin Dalı Barışın Simgesidir

Türk Ordusu, 1974 yılında Kıbrıs’a barış götürmüştü. Rum komitacılarının ağır baskı ve zulmü altında ezilen Kıbrıslı soydaşlarımıza zeytin dalını ilk kez o zaman uzatmıştı. Başarılı bir askeri çıkartmanın ardından “Kıbrıs Barış Harekatı” amacına ulaşmış ve Kıbrıslı Türkler özgürlüklerine kavuşmuştu.

Türk Ordu’su 2018  yılının Ocak ayında barış için ülke sınarlarının dışına bir daha çıktı. Suriye toprakları üzerinde yerleşmeye çalışan terörist gurupların temizlenmesi için “Zeytin Dalı Harekatı”nı başlattı.

Başlayan başarılı harekat için, içeride dışarıda muhalif sesler yükselince; “Karşımıza kim çıkarsa ezer geçeriz” sözleriyle Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözleri büyük yankı buldu.

Terör unsurlarına hafif ve ağır silah yardımı yapan ABD, Türkiye ile uzlaşma arayışına girdi.

Avrupa ülkeleri sonucu merakla bekliyor…

Bölücü Kürtlere destek veren ülke içindeki yapılar sokağa bile çıkamaz oldu.

Tabi ki ülke yönetiminde kararlılık ve istikrar çok önemlidir. Hem kararlı hem istikrarlı bir hükümet yapısı ile değil Ortadoğu, tüm dünyada söz sahibi bir ülke oluruz.  Bunun bilincinde olarak amaçsız tartışmaları bir kenara bırakarak tarihi haklarımızı isteme ve alma gayretlerine gösterilen çabalara destek verilmeli. Türk Milleti, Ülküsünün hedefinde yetişen nesli ile başarıdan başarıya koşmalıdır.

Türk Cihan Hakimiyeti Mefkuresi Ülküsü gereği; Türkler geçmişinde olduğu gibi mazlumlara, mağdurlara hak, hukuk, adalet götüren bir millet olmalıdır. Bunun için BM, AB ve Diğer topluluklar da Türkler söz sahibi olmalıdır.

Afrin’e yapılan harekât dosta güven, düşmana korku vermiştir. Peygamber Efendimizin övgüsüne mazhar olmuş Türk Askeri’nin şefkatli elleri ile tuttuğu zeytin dalı, inşallah Allah’ın izni ile önce Afrin’de, sonra tüm dünyada barışın simgesi olacaktır.

Sınır ötesinde sınırlarımızın güvenliği için terörist temizleme görevini yapan Türk Askeri’ne, Allah güç versin, kuvvet versin. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar dilerim.

Sağlıcakla Kalın

 

 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/acf4c255d07f3143400141f0c611b00b.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42