Türkün sesi

Türkün sesi

Türkün sesi

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 23 Şubat 2018, Cuma

Haberi Paylaşın:Hem dünyada, hem Türkiye’de yüz yıldır barışı hedefledik. Ülkemizde iç barışı sağladık ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurduk.

Türkün sesi

Hem dünyada, hem Türkiye’de yüz yıldır barışı hedefledik. Ülkemizde iç barışı sağladık ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurduk. Devletimizi yüceltmek, dünya ülkeleri arasında hak ettiği yeri almak hedefti. Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1938 yılında vefatı nedeniyle ülkemizde yeni bir dönem başladı. Çok Partili demokrasi ile tanışıldı, Nato’ya girildi.

 

Çok partili demokrasimizin dönemlerinde kısır siyasi parti çekişmeleri köylerdeki kahveleri bile ikiye bölerken emperyalist ülkelerin hedef tahtası haline getirdiği ülkemizde iç barışı tehlikeye sokan sağ-sol tartışmaları, anarşi ve terör,  sonraları ataşelerimizi hedef alan Ermeni Asala terör örgütü, sonra ayrılıkcı bölücü PKK terör örgütünün bugünlere kadar getirdiği terör eylemleri… Emperyalist güçlerin açıkça destek verdikleri terör odakları yüzünden bir türlü içte barışı dışta barışı hedefleyemedik.

Şimdi hedefteler!

Hem içte hem dışta Türk milleti ve devletinin tek hedefi Tek Devlet, Tek Bayrak, Tek Millet, Tek Vatan ve Tek Dil.

Türk Ordusunun Suriye’deki terör odaklarını temizlemek için başlattığı harekâtın hedefi de zaten budur.

Şöyle geçmişe bir bakacak olursak,  Suriye devleti bölücü başını uzun yıllar besledi, kolladı korudu… Bulgaristan Devleti 30-40 yıl önce Türklerin isimlerini yok sayarak Bulgar isimleri taktı, yerleşim yerlerinin ve kültür değerlerinin tüm isimlerini Bulgarlaştırdı ve Türkler günlerce zulüm gördüler. Balkanlar, Yunanistan keza yine öyle… Kuzey Irak’ta Kerkük Süleymaniye, Erbil yine aynı. Bunlara karşıda zamanında ses çıkartamadık. Çıkartılan ses ancak bölücübaşını Suriye topraklarından kaçırabildi.

Bundan sonra Türk’ün sesi her yerde duyulacak. Duyulmalı.

İşte! Emperyalist ülkelerin tek korkusu Türkün ses çıkartmasıdır.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan  “Dünya 5’ten büyük” derken bunu ima etmiştir. Nerede bir Türk varsa huzur ve refah içerisinde sağlıklı bir şekilde yaşaması için onun hakkını aramalı ve istenmeli. Bu düşünce ile hükümet olanlardan Allah razı olsun.

Zeytin Dalı Harekatı, Türkün sesinin gür bir şekilde çıktığının harekatı oldu. Demek ki hak istenirse; Emperyalist işgalci ülkeler terör odaklarını beslemek için yarışa bile girebiliyorlar… Ve,  ABD başta olmak üzere tüm emperyalist ülkeler  “Zeytin Dalı Harekatı’ndaTürk Ordusunun neler yapacağını çok merak ediyorlar.

Devletimiz, milletimiz ve hükümetimiz, Suriye konusunda sessiz kalmadılar. Kahraman Ordumuz mücadelesini gerektiği gibi kararlılıkla yapıyor ve Afin’de bulunan teröristleri kimliklerine bakmadan temizliyor.  Cumhurbaşkanımız teröristleri destekleyen tüm ülkelere çağrı yaparak, orada Türk Ordusunun karşısına kim çıkarsa çıksın “Osmanlı Tokadı’nı yiyecek” dedi…

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/89c332c1e8dbe506edfa2904061d6cd2.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42