BİR DOSTLUK İKLİMİ: HASTANE KORİDORU

BİR DOSTLUK İKLİMİ: HASTANE KORİDORU

BİR DOSTLUK İKLİMİ: HASTANE KORİDORU

Ali Kaplan

Son Güncelleme: 10 Nisan 2018, Salı

Haberi Paylaşın:Geçen hafta içerisinde aile fertlerimden birinin küçük bir sağlık sorunu nedeniyle, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde bulunuyordum.

Geçen hafta içerisinde aile fertlerimden birinin küçük bir sağlık sorunu nedeniyle, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde bulunuyordum.

            Ameliyat için beklerken, özel bekleme odalarında hasta ile birlikte hasta yakınları bekliyordu.

            Birbirini daha hiç görmeyen “bizler”, bir kıvılcım misali açılan bir konuyla birlikte sanki kırk yıllık, arkadaş komşu olduk. Aslında o an yapılan insanların acıları, ya da endişeleri birlikte paylaşmaktı. Bu da gayet güzel bir şekilde yapılıyordu ve ameliyata girene kadar , hasta yakınının yanına daha da yaklaşılırken , bir moral destek de hasta için yapılıyordu.

Adı ameliyat olunca her ne şekilde olursa insan gerilebiliyordu, o an “biz” devreye giriyorduk, bir de ameliyat çıkışı var ki sevinç daha da büyüyor, “biz” daha da kenetleniyor, telefonlar bile teknoloji gelişti, eskiden ev telefonları alınırken şimdi cep telefonları alınıyor, insanlar görüşmeye devam ediyor. 

            Evet, bunlar hastanede olduğumuzda yaşadığımız gerçekler, orada insanlar yanında aynı şekilde hasta olan biriyle asla düşman olmuyor, en az yukarıda paylaşmaya çalıştığım kadar samimi bir şekilde dost olabiliyorlar.

            Ne güzel bir duygu bu değil mi?

            Aslında bunlar toplumumuzun çok önem verdiği değerler. Bu değerleri korumamız gerekiyor. Bunlar bir yerde öğretilmiyor, toplumumuzun, tabiri caizse “DNA”sın da olan konular.

            Peki “biz” kimiz?

            “Biz” ;sen, ben,o. Kısacası toplumun ta kendisi,

            “Ben” merkezli olsaydık, “biz” olamazdık.

            “BİZ” kimmiyiz?

“BİZ” kimiz?, elbette ” sen, ben, o”  hepimiz.

Bir olumsuz konu bile bazen “sorun olurken”,

Nasıl oluyor da birbirini tanımayan insanlar “BİZ” oluyordu.

Elbette toplumsal DNA’mızdan kaynaklanıyordur.

Sağlıklı Günler Dileğiyle.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/6bd6577a2e56012a98a2ce9cbf62c2b4.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42