16.Kez karacaoğlan

16.Kez karacaoğlan

16.Kez karacaoğlan

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 14 Nisan 2018, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Kültüre hizmet etmek kutsaldır. Kültür çalışmalarına destek vermek, önündeki engelleri kaldırmak gerçekten de kutsal bir hizmettir.

Kültüre hizmet etmek kutsaldır.  Kültür çalışmalarına destek vermek, önündeki engelleri kaldırmak gerçekten de kutsal bir hizmettir.
Daha henüz dillenmeye başlarken alacağımız kültür değerlerimizi annemiz ve babamız bize vermese ne olurdu halimiz? Elbette kültürsüz yaşardık… Renksiz, tatsız bir hayat. Demek ki kutsallığı buradandır. Bu kutsal değerlerimizi öğretenler, öğrenmemiz için destek verenler kim olursa olsun en iyi hizmetlerden birini yapıyor demektir.
17. yüzyılın yöremiz âşıklarından Karacaoğlan'ı anmak, onun için uzakları yakın etmek, onun için nefeslerimizi tüketmek ve yüreklerden dökülen inci taneleri gibi mısralarla onun için şiirler okumak sanat ve kültür adına yapılan güzelliklerden bir demetti.
Bu demet 16. Kez derleniyor, gerçekleşiyor ve şehrimizin şairlerinden âşıklarından tutun da ülkemizin ve ülkemiz sınırlarını aşan şairlere âşıklara kadar herkesi sarıyor. Herkesi kucaklıyor. Kültür adına sanat adına şehrimiz adına güzel bir çiçek demeti oluyor.
Bu çiçeği susuz bırakmayan, Saygıdeğer hocamız Kudret Ünal'a ve onun bu güzel demetini buket buket edip her yıl yenileyen Belediye Başkanı Sayın Burhanettin Kocamaz'a teşekkür etmek gerekir. 16 yıl önce,Tarsus Belediye Başkanı olarak  Karacaoğlan'ı gönlümüzde yaşatmaya başlayan Sayın Burhanettin Kocamaz'ın 'Uluslararası Karacaoğalan Şelale Şiir Akşamları'na defalarca basın mensubu olarak katıldım vede şair olarak katıldım, bir de şiir okudum… O kürsüden, mikrofondan şair olarak şiirimi okumak beni o kadar duygulandırdı ki, aldığım teveccühler ile de sevinç duydum. Emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum.
İyi ki varsın Karacaoğlan!..

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/c0e0235516f4e235826019355c81a90e.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42