Uyanık olmak

Uyanık olmak

Uyanık olmak

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 13 Temmuz 2018, Cuma

Haberi Paylaşın:Uyanık olma hali nedir? İnsanın gözünün açık olması mıdır? Hani gözleri faltaşı gibi açık deriz ya öylemidir? Yoksa her şeyden haberdar olmak, bilgili olmak ve tedbirli olmak halimidir?

Uyanık olmak

Uyanık olma hali nedir? İnsanın gözünün açık olması mıdır? Hani gözleri faltaşı gibi açık deriz ya öylemidir? Yoksa her şeyden haberdar olmak, bilgili olmak ve tedbirli olmak halimidir?

Evet! Uyanık olacağız, gözlerimiz açık olacak, İri iri gözlerle faltaşı gibi gözlerimiz bakarken beğenmediğimiz bir durumu görüyorsa hayret edeceğiz, hal ve hareketler ile olumsuz davranışlar sergileniyorsa şaşıracağız gerekirse öfkeleneceğiz, sorgulayacağız uyanık olacağız.

Tabiki elbette uyanık olma hali bir diğer bakış açısıyla gözlerimizin açık olma hali değildir. Kalp gözü dediğimiz manevi değerlerimizin neler olduğunu bilmek görmek ve onları korumak olmalıdır. Bunun için uyanık olmalıyız. Hatta 24 saat gece gündüz uyanık olmalıyız…

Uyanık olmalıyız ki vatan denilen toprağın kutsallığını görmeliyiz. Ona kem gözle bakanları ve karalayacak dilleri; uyanık olan vatan evlatları tanımayacaktır.

Uyanık olmalıyız ki, bayraksız bir milletin özgür olmayacağını iyi bilmeliyiz.

Uyanık olmalıyız ki, annesiz, babasız, akrabasız ve aile sevgisiyle yaşamayan, inançsız bir toplumun yıkılması an meselesi olduğunu anlamalıyız. Bilmeliyiz.

Uyanık olmalıyız ki, inanç değerlerimize yapılan tüm saldırıları bilmekte gecikmemeliyiz.

Öyle ki uyanık olan kişi, İnanç sömürüsü yapan suç örgütlerinin hain yapılanmalarına karşı durur. Sorgular, öfkelenir ve şüphesi varsa güvenlik güçlerine bilgi verir.

Neticede Türk Milleti uyanık olduğu sürece hain darbe girişiminde bulunan Fetocular 15 Temmuz 2016 tarihinde olduğu gibi bundan sonra da yapmaya çalışacakları hainliklerinin hep  cezalarını çekeceklerdir.

Çünkü gece gündüz bilgili tecrübeli ve uyanık olan Türk Milleti hep karşılarında olacaktır.

 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/3d85a6d1a13d692afea7711a140cfc40.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42