Türk Milleti Güçlüdür

Türk Milleti Güçlüdür

Türk Milleti Güçlüdür

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 03 Ağustos 2018, Cuma

Haberi Paylaşın:Dünyanın en güçlü ülkesiyiz dediler, ülkelere adalet götürüyoruz dediler, barış sağlıyoruz dediler ama maalesef bunların hiçbirisini 200 yıldır gerçekleştiremiyorlar.

Türk Milleti Güçlüdür

Dünyanın en güçlü ülkesiyiz dediler, ülkelere adalet götürüyoruz dediler, barış sağlıyoruz dediler ama maalesef bunların hiçbirisini 200 yıldır gerçekleştiremiyorlar.

 

Amerika kıtası keşfedildikten sonra, Avrupa ülkelerinin insanları tarafından ABD olarak devlet kuruluşunu gerçekleştirdiler.

72 milletten oluşan ABD, birçok ilklere imza attı.  

Amerika'nın gerçek sahipleri olan Kızılderililerin üzerine inşa ettikleri bu devlet, dünyadaki bazı ülkelere barış ve adalet götürecekleri iddiasıyla askerlerini gönderdi. Tabii ki hüsranla sonuçlanan bu barış ve adalet arayışı, daha sonraları ülkelerdeki isyancı gruplarının desteklenmesi ile Dünya üzerinde bazı ülkelerde hâkimiyet kurma yoluna giden ABD, başarılı olduğunu sansa da BM toplantılarında yapılan oylamalarda hep yalnız kalıyor.

Kendileri terör gurupları demese de aslında ülkelerin isyancı guruplarının estirdiği terör eylemlerini dünya alem biliyor ve görüyor. Ülkemizde birkaç gün önce asker eşini görmeye giden kadın ve 11 aylık çocuğunu bomba ile vahşice şehit edenler teröristlerdir. Bunların destek görmesi hiçbir şekilde kabul edilemez.

 

Adı ne olursa olsun terör guruplarının desteklenmesi konusunda ABD hep yalnız kalmaya da mahkûm olacaktır. Bu yalnızlık onları gergin hale getiriyor ve kendilerine Kuzey Kore, Rusya, Çin, İran,Türkiye gibi ve AB’nin bazı ülkeleri gibi ülkeleri hedef seçip “amborga yada yaptırım” gibi sözlerle kendilerini güçlü gösterip hırçınlaşıyorlar.

 

Ülkemizden, Türkiye'den örnek verecek olursak; Ortadoğu'daki birçok terör unsurlarının desteklenmesi, silah ve asker yardımlarının yapılması, Ortadoğu'nun Kan Gölü'ne dönmesine vesile olmuştur.

ABD şimdilerde Türkiye ile uğraşmaktadır. Yıllardır kendisine sadık bir dost olan, stratejik müttefik olan Türkiye'yi artık hasım olarak görmeyi hedef seçtiler.

Tabii ki bundan da bir olumlu bir sonuç elde edemeyeceklerdir. Çünkü tarih Türk milletini hep haklı çıkarmıştır. Türk milleti güçlüdür, sevecendir, demokratiktir, saygın bir millettir. Onurlu ve şereflidir. Özgürlüğü seven bir millettir. Başkalarının haklarını hukukunu koruyan bir millettir Türk Milleti. İşte son Örneği Fırat kalkan Harekâtı ve Zeytin Dalı Harekatlarıdır. Suriye de teröristlerce zulüm gören insanlar, Türk ordusu gelince sevinçle karşılamışlar, ellerinde Türk Bayrağını sallamışlardır.  Özgürlüklerine ve yaşam kalitesine kavuşmuşlardır. Bir ülkeye adalet götürülecekse böyle olur, barış gelecekse bundan iyisi olmaz.

Terör guruplarının desteklenmesi ile  hiçbir yere barış ve adalet gelmez. Böyle bilinmeli.

 

Amerikanın geçmişi çok kısadır. Tarihi olmayan bir devlettir. Onun için Güçlü tarihi olan Türk milleti ile çok uğraşmamalı.  Aksine Türk milleti ile kucaklaşmalı ve onun samimi dostluğunu kazanmasını tekrar denemelidir. Bu Amerikan halkının çıkarına uygun bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Amerikan halkını severek; kardeşçe  yaşamasını bilecek kadar büyük ve güçlü bir millete sahiptir.

 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/ffc25ebaf450378d3f765ee0ab7f46fc.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42