Doların Artışı

Doların Artışı

Doların Artışı

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 11 Ağustos 2018, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Bizi teknoloji ile yenecek sanıyorlar. Tabi ki hep yanıldılar. Bu günlerde ABD Doları sürekli artış halinde. Dolar artınca yani döviz fiyatları artınca teknoloji fiyatları da otomatikman artıyor.

 

Doların Artışı 

Bizi teknoloji ile yenecek sanıyorlar. Tabi ki hep yanıldılar. Bu günlerde ABD Doları sürekli artış halinde. Dolar artınca yani döviz fiyatları artınca teknoloji fiyatları da otomatikman artıyor. Bunun yanı sıra petrol ve petrol ürünleri, ona bağlı olarak taşımacılık ve diğer sanayi ürünleri aklınıza gelen tüm eşya fiyatlarında artış oluyor. Böylece hayat pahalılığı dediğimiz yaşam tarzı bizleri olumsuz etkiliyor.

Hedefledikleri bu.  Hayat pahalılığı artsın, Türk insanı mutsuz olsun ve istikrarsız hükümet dönemlerine tekrar dönülsün. İstedikleri bu. Kim hedefliyor. Türkiye ile uğraşanlar. Bu günlerde en çok uğraşan ülke ABD.

Suriye'de Irak'ta Terörist temizliği yapan ülke Türkiye,

Kendi teknolojini üretmek isteyen ülke Türkiye,

Türk tarımı ve sanayi ürünleri ile hem kendine yeten hem dünyaya satan ülke olmak isteyen Türkiye,

Dahası Ekonomide özgür ülke olmak isteyen dolara dövize bağlı kalmaksızın bölgesinde ve dünyada güçlü olmak isteyen ülke Türkiye,

Türk insanı yaşam kalitesi yüksek, sağlıklı, huzurlu, mutlu olmak istiyor,

Olmasın mı?

Elbette olacak!

Türk insanı kendi eker kendi biçer kendi karnını doyurur… Dışa bağımlı olmaz. Yeter ki emperyalist ülkelere itibar edilmesin. Onların istekleri emir olmasın. Ve onlar Türklerle barış ortamında yaşamasını öğrensinler.

Diyeceksiniz dünyada yalnız değiliz o ülkelere (Özellikle ABD'ye) ihtiyacımız var.

Bir tarihte 'ABD'siz Olmaz' diyorlardı. Biliyorsunuz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ABD mandalığını istememişti. ABD'nin mandalığını istemeyince İstiklal Harbimiz olmadı mı? Oldu! Hem de düşmanları emperyalist işgalcileri, Ege'de Akdeniz'de denize dökerek başarılı olduk. O tarihlerde de Türk teknolojisi yoktu.  Gemisi, uçağı silahı vs.'si yoktu. Bir tek Allah inancı ve imanı vardı. O da düşmanlara yetti. Allah izin verirse bugünde yeter.

Bizler bu inançta olmalıyız ki doların, dövizin artışı Türk Milleti'ni etkilemesin. Netice de Dolar denilen para bir kağıt parçasıdır.

Allah'a Emanet olunuz.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/4da2bc25d00bcc34dadc217dc6c85d5c.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42