Şimdi Üretim Vakti

Şimdi Üretim Vakti

Şimdi Üretim Vakti

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 17 Ağustos 2018, Cuma

Haberi Paylaşın:Türk Milleti kararlı olduğu sürece ne ABD ne AB ne Batı vs… Hiçbir güç önünde duramaz.

Şimdi Üretim Vakti

 

Türk Milleti kararlı olduğu sürece ne ABD ne AB ne Batı vs… Hiçbir güç önünde duramaz.

Cumhurbaşkanlığı Basın sözcüsünün Cuma günü akşam üzeri yaptığı açıklamada; “Türk Lirası üzerindeki spekülasyon bertaraf edildi” Dedi..

Şükür Allah’a.

Dolar- döviz düşüşte.

Şimdi Üretim Vakti.

Tarımdan, sanayiye, teknolojiden bilime, silah sanayinden ağır sanayiye vs… tüm alanlarda Türk yapımı ürünler üretilmeli ve dünya ülkelerine satılmalı.

Artık “Ali yat, Ayşe uyu” demeyeceğiz. Ali çalış, Ayşe üret diyeceğiz…

Bizlere kömürün bulunuş öyküsünü okuturlardı ilköğretimde, Uzun Mehmet askerde komutanının dediği “köyüne gideceksiniz, bu siyah taşlardan arayacaksınız” sözü üzerine Zonguldak’a dönen Uzun Mehmet her yeri araştırır ve “taş kömürünü” bulur.

Demek ki Türk insanına fırsat vereceksin. Araştırır bulur ve üretir. Türkiye yeni bir siyasi yapılanma ile daha çabuk ve hızlı karar veriyor. Böylece yapılan her türlü hain saldırılara anında yanıt verilebiliyor. İşte Doların artışı ve yapılan yerinde müdahaleler sayesinde düşüşte.

Dış ülkelere bağımlı olmamak için aşırı tüketimden, lüks alışverişlerden vazgeçilmeli. Ortak kullanılabilecek eşyaları, alet ve hırdavatları insanlarımız birbirleriyle paylaşmalı, birlikte kullanmalı böylece aşırı tüketimden de uzaklaşılmış olur.

Hani bilirsiniz, “imece” denilen Türk usulü bir çalışma vardır. Genellikle kırsal alanlarda, köylerde yaşayan insanlarımız kullanır İmece’yi. Köyün ortak bir sorunu varsa köylüler toplanır gerek emek, gerekse maddi çözümler üretir ve o sorunu yenerler.

 İşte Türk Milleti’nin dayanışma ruhu budur. Bu dayanışmayı İmece usulü gerçekleştirebilirsek güçlü bir Türkiye’ye, bağımsız yaşan Türk Milletine kavuşmuş oluruz.

***

Mübarek kurban bayramınızı kutlar; Sağlık esenlik ve mutluluklar dilerim. 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/268f413b88f0570e78c30d36fd648cc3.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42