Atatürk Sevgisi

Atatürk Sevgisi

Atatürk Sevgisi

Ali Kaplan

Son Güncelleme: 13 Kasım 2018, Salı

Haberi Paylaşın:08-11 Kasım 2018 tarihleri arasında “Medya ve Mülteciler Basın Buluşmaları “ kapsamında Ankara’ da bulunuyordum.

 ATATÜRK SEVGİSİ

 

            08-11 Kasım 2018 tarihleri arasında  “Medya ve Mülteciler Basın Buluşmaları “ kapsamında Ankara’ da bulunuyordum.

            Her eğitim ve bilgi paylaşımı gibi bu çalışması benim açımdan mesleki kazanımlarla birlikte kendi şehrimizden ve başka illerden gelenlerle tanışmak suretiyle dostluklar anlamında kazanımlarda katıyor.

            Ankara ‘da bulunmamı da fırsat olarak değerlendirip 10 Kasım’da Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü anma programı kapsamında Anıtkabir’e gitmeye karar verdim.

Müthiş bir kalabalık adeta insan seli. Abartısız her yaşta insanlar, genci, yaşlısı, engellisi, sporcusu, bebek arabasıyla gelen, kucağında çocuklarıyla gelen anne babalar.

            Bir an düşündüm;

            Bu kadar insan, başka şehirde olamayıp da gelemedikleri için üzülenleri de düşündüğümde milyonlar .

            Evet nedir bu sevginin sebebi? Saatlerce ayakta bekleyip mozole ulaşıp dua etmek,şükranlarını sunmak için sebep neydi?

            Aklıma 22 Ekim 2018 tarihinde Hakkın Rahmetine kavuşan ablam geldi (Rabbim cümle geçmişlerimize rahmet eylesin). Ablamızın mezarına ziyarete gidiyoruz, insanlar akrabalarının mezarına ziyarete gider. Kişi kendince dua eder,geçmişi hatırlar bazen de dertleşir ona döker içini. Kabir ziyareti böyledir.

            Atamız vefat edeli 80 yıl olmuş ve nesiller geçmiş ama bu sevgi giderek büyüyor. Ülkemiz bugün muasır medeniyet seviyesine ulaşmak çabasında, çevresinde güvenli bir liman. Belki bunun gibi onlarca,yüzlerce sebep o gençliği, o insanlarımızı her geçen gün Büyük Atalarını anlayarak daha çok sevmelerini sağlıyor.

            Dedim ya insan seli Anıtkabir ana giriş kapısından mozoleye ulaşmam 2 saat 15 dakika sürdü. O kadar müthiş bir kalabalık.

            Orada beklerken yaşlı bir amcanın sözü bence her şeyi özetliyordu.

            “Çok kalabalık, bekliyoruz, ama olsun bu sevgi seli ve kalabalık beklemeye değer”

            Başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimize ve geçmişlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Ruhları Şad , mekanları cennet olsun.

 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/def9d3d2d843f47bca8cd2f8a047d5af.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42