Mersin’de...

Mersin’de...

Mersin’de...

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 16 Kasım 2018, Cuma

Haberi Paylaşın:Dokuz gün sürecek. Yani 24 Kasım’da başlayacak, 2 Aralık’ta bitecek. Haydı hayırlısı diyelim ve tüm kitapsever dostlarımızı Mersin Yazarlar Derneği standımıza bekleyelim.

 Mersin’de kültür fırtınası esiyor.

Bir yanda kitap fuarı.

Dokuz gün sürecek. Yani 24 Kasım’da başlayacak, 2 Aralık’ta bitecek. Haydı hayırlısı diyelim ve tüm kitapsever dostlarımızı Mersin Yazarlar Derneği standımıza bekleyelim.

Bir yanda sinema gösterimleri.

Evet biz, İnciay Yapım olarak, senarist olarak, yönetmen olarak 2003 yılından bu yana ‘Sinema ve Müzik Yapımcı Belgelerimizle’ 5 tane sinema filmi ürettik. 3 tane kısa metrajlı film, albümler, klipler ve belgeseller ürettik.

Mersin’de sinema üretimi yapılır.

İlk defa yapıyoruz!  Mersinliler sinema ile tanışacak gibi söylemler gerçek dışıdır. Fakat Mersin’de yapılan tüm kültür çalışmalarını alkışlıyorum. Buna Film Festivalleri de, film gösterimleri de dahil. Yeter ki Mersin Büyükşehir deniliyorsa içi boş olmamalıdır. Öyle ki doğal platosu ile bir kültür hazinesi olan Mersin’in içi kültür çalışmaları ile doldurulmalıdır. Fakat göstermelik, içi boş etkinlikler ile de oyalanmamalıdır. Çünkü insan için vakit çok kıymetlidir.

Şimdi Vakit Narenciye Vakti!

Özlediğimiz etkinlik ise “Mersin Narenciye Festivali.” Birkaç yıldır yapılamayan narenciye festivaline Mersinlilerin yeniden kavuşmasının sevincini yaşıyorum.  Evet, şimdi narenciye vakti diyorum.

Gazetemiz yayına girdiğinde etkinlik yapılıp bitmiş olacak. Ben ise bir hafta öncesini yazacağım. Tamamen narenciye ürünlerinden yapılmış Narenciye görselleri: Ahtapot, fil, arslan, kaplumbağa, zürafa, ayı gibi hayvanlar ve insanların kullandığı eşyalardan olan keman, motorsiklet, gemi gibi göze hitap eden çalışmalar traktörler üzerinde şehir turu attılar. Mersinliler bu görselleri yakından izlediler. Fotoğraf çektirdiler ve hafta sonunu iple çektiler. Bu Festival Mersin Büyükşehir’e de yakıştı. Emeği geçen başta Mersin Valiliği’ne, Borsa Yönetim Kurulu ve diğer destekçi kurumlara çok teşekkür ediyorum.

Her şey Mersinliler için Mersinlilerce yapılmalı diyor ve Mersin için yapılan tüm etkinliklerin Narenciye Festivali gibi olmasını temenni ediyorum.

Hoşçakalın!

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/8722b98a87bbfb9c0113abb31295de59.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42