Şimdi Tecrübe Vakti

Şimdi Tecrübe Vakti

Şimdi Tecrübe Vakti

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 07 Aralık 2018, Cuma

Haberi Paylaşın:Başkan Hamit Tuna Vakti... Siyasette tecrübe önemli. Özellikle insanları iyi tanıma konusunda siyasetle uğraşanların, aylara, yıllara çok ihtiyacı var.

Şimdi Tecrübe Vakti

Başkan Hamit Tuna Vakti

Siyasette tecrübe önemli. Özellikle insanları iyi tanıma konusunda siyasetle uğraşanların, aylara, yıllara çok ihtiyacı var.  Öğrendik dedikleri anda çok güvendiği ve en yakınında bildiği isim kendini bir başkası ile değişir.

Siyasetçinin bunun böyle olduğunu bilmesi gerekir.

Bir belediye başkanı siyasi tecrübe sahibi ise başarılı olur.  Siyasi tecrübe artı cesaret başarıyı kesin getirir. Öyle ki zor olan işleri hemen, olmayacak işleri ise zamanla çözebilen kişinin adı tecrübeli siyasetçidir.

Buna en iyi örnek Hamit Tuna ismidir. MHP’de siyaset üreten Hamit Tuna halen Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayıdır.

Başkan Hamit Tuna’nın parti içi hizmetlerinden bahsetmeyeceğim. Gündemimizde çokça sorulan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığını MHP adına kazanabilecek mi, Kazanamayacak mı?

Bu konuda siyasi tecrübesine inandığım Başkan Hamit Tuna Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanır diyorum. Çünkü, 2004 yerel seçimlerinde, Toroslar Belediye Başkanı seçildiği günü en iyi anımsayanlardan biriyim.  2004 yerel seçimleri öncesinde Hamit Tuna aday gösterildiğinde dönemin Toroslar Belediye Başkanı MHP’liydi. Yani MHP’li bir başkan aday gösterilmeyip onun yerine MHP adına Hamit Tuna başkan adayı olarak açıklanmıştı.

Tıpkı 2018 yerel seçimlerinde olduğu gibi…

Şimdi de Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Hamit Tuna ismi aday gösterildi. Bildiğiniz gibi mevcut başkan MHP’den istifa edip başka bir partiye geçene kadar Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’liydi ve MHP’li başkan aday gösterilmeyip 2004 yerel seçimlerinde olduğu gibi Hamit Tuna aday gösterildi.

Başkan Tuna 2004 yerel seçimleri için varını yoğunu ortaya koyup gece gündüz demeden sokak sokak cadde gezerek, sıkmadık el, selam vermedik insan bırakmayarak seçimden MHP oylarını ikiye katlayarak seçim kazandı ve Toroslar Belediye Başkanı seçildi. Üstelik dönemin mevcut belediye başkanının tüm karşı çıkışlarına, muhalif çalışmalarına rağmen belediye başkanlığını kazandı… Evet o gün Hamit Tuna kazanamaz diyenler ‘keskin sirke küpüne zarar verir’ misali kendi kendilerini yiyip bitirdiler. Geçmişte yaşananlar birer tecrübedir. Şimdi de Hamit Tuna kazanmasın diye çalışanların yanıldıklarını 31 Mart 2019 akşamı kendileri de sonuçları gözleri ile görüp anlayacaklardır.

Şimdi Tecrübe Vakti!

Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna geçmiş siyasi tecrübelerinden dolayı 31 Mart 2018 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerden başarılı olarak çıkacak ve herkese ve her şeye rağmen MHP adına Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olacaktır.

Böyle iddialı olmamın temelinde siyasi tecrübe sahibi insanların cesur olduklarını ve her daim başarıyı kovaladıklarını düşündüğüm içindir. 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/f312b78b3f1d490aa67168c19ae93f67.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42