TİFLİS’ DEN-1

TİFLİS’ DEN-1

TİFLİS’ DEN-1

Ali Kaplan

Son Güncelleme: 02 Ocak 2019, Çarşamba

Haberi Paylaşın:Ankara Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Yüksek Lisans Bölümü Dönem Projem ; Konut Tercihlerini Etkileyen Parametrelerin alıcılar ve Satıcılar Açısından Değerlendirilmesi: Mersin Örneği idi.

 TİFLİS’ DEN-1

 

 Ankara Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Yüksek Lisans Bölümü Dönem Projem ; Konut Tercihlerini Etkileyen Parametrelerin alıcılar ve Satıcılar Açısından Değerlendirilmesi: Mersin Örneği idi.

Bu projem EIRD (Avrupa Araştırma ve Yatırım Enstitüsü)  tarafında 21-23 Aralık 2018 tarihleri arasında Gürcistan’ın başkenti Tiflis’de sunulmak üzere kabul edilmişti.

Aynı dönemde 21 Aralık günü de Tiflis Devlet Üniversitesi’nde (Tiflis State University TSU) “ Yeşil Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma” konulu sempozyumda komite üyesi olarak Üniversite Yönetimince görev verilmişti.

Bu programlara da katılmak için, zor olsa da otobüsle seyahati tercih ettim. Hem Karadeniz bölgemizi hiç görmemmiş olmam hem de sınır kapısından itibaren Tiflis’i ulaşana kadar Gürcistan’ı daha iyi gözlemlemek içindi.

Otobüsle seyahat etmem tam da düşündüğüm gibi oldu, ülkemizin her köşesi birbirinden güzeldi.

Gürcistan sınırlarına giriş yaptıktan sonra köyler kasabalar hatta şehirler pek de bizden farklı olmayan bir yapılaşmaya sahipti.

Bununla birlikte çok geniş caddeler, daha akışkan bir trafik.

Yeni yapılaşma şehrin merkezinde değil şehir dışında, geniş ana yollar,  çok az trafik ışığı.

Doğal yapı olarak da bizim yaylalar gibi bir yapı.

Uzun bir yolculuktan sonra Tiflis’e ulaştım. Akşam saatleri olmasına rağmen trafik sıkışıklığı yok gibiydi. Alışveriş merkezleri şehrin girişinde,canlı bir şehir…

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/f607ce081c3c77d4038ff283b9e8312e.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42