Barış İçin…

Barış İçin…

Barış İçin…

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 04 Ocak 2019, Cuma

Haberi Paylaşın:2018 yılını uğurlayıp 2019’a merhaba dediğimiz bu günlerde Suriye’nin içindeki teröristlerin temizlenmesi konuşuluyor.

 Barış İçin…

2018 yılını uğurlayıp 2019’a merhaba dediğimiz bu günlerde Suriye’nin içindeki teröristlerin temizlenmesi konuşuluyor.

Haber kanallarını takip eden biri olarak bu günlerde sık sık Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ Rus lideri Putin ile görüşeceği duyuruluyor, daha önceki görüşmeleri daha tazeliğini koruyor ve hatta Türk heyetleri ile Rus heyetleri sık sık Suriye konusunda bir araya geliyorlar.

Suriye’nin içine öbeklenen, yuva yapmaya çalışan terör örgütlerinden Suriye’yi temizlemek için Türkiye önemli görüşmeler yapmakta, daha önceki iki askeri harekâta Münbiç ile yenisi eklemek istiyor. İşte, görüşmelerin ana konusu da bu. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri askerlerini Suriye topraklarından çekme kararından sonra daha da önemli hale geldi Türkiye’nin Suriye topraklarında sınır koruma amaçlı harekât düzenlemesi…

Zaten bütün dünya gördü ki teröristleri Türk askerinden başka bir kuvvet yok edemez…

Geçmiş yıllardaki zayıf imajlı Türkiye yerine şimdi daha güçlü, istikrarlı ve kararlı bir Türkiye var.

Evet!

Türkiye’nin yönetimi daha da güçlendi, askeri, iktisadi ve siyasi alanda ve bölgesinde lider ülke olma yolunda adım adım ilerleyen bir Türkiye var artık. Onu yöneten siyaseten güçlü, kararlı Cumhurbaşkanı var. Siyasi irade var.

Öyle ki, Cumhur İttifakı ile güç birliği yapan bir siyasi iradenin varlığı var. Bu güç dosta güven, düşmana korku salmaktadır.

Yeni yılda herkesin dileği elbette barış olsun, ama kime barış olsun, Suriye gibi başta emperyalist ülkelerin elinde oyuncak olan ve teröristlerce terör estirilen topraklarda yaşayan masum annelere, babalara, çocuklara ve insanlara barış olsun. Bu barışın olabilmesi içinde kötüleri yok etmek gerekiyor.

Yeni yıl önce ülkemize, sonra tüm dünya da yaşayan mazlum ve mağdur milletlere barış huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.

NOT: 3 Ocak Mersin’in Kurtuluş Yürüyüşüne katıldım. Binlerce insan, soğuğa aldırış etmeden sabahın erken saatlerinde caddelerde ellerinde Türk bayrakları, dudaklarında zafer türküleri kilometrelerce barış için yürüdüler. Coşku, heyecan, özgürlük, kurtuluşa damga vurmuştu. Buna öncülük eden Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Sayın Hamit Tuna’ya teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar. Var olsunlar.

Sağlıcakla kalın!

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/79180b3d031ada578152177d8380185d.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42