Başkan Özcan rakibini seçti

Başkan Özcan rakibini seçti

Başkan Özcan rakibini seçti

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 25 Ocak 2009, Pazar

Haberi Paylaşın:Başkan Özcan rakibini seçti


MHP Mersin’de yerel siyaseti erken başlatarak; gündem belirleyen bir parti durumuna geldi. Öyle ki Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, kendisine rakip olarak MHP’nin adayı Mahmut Tat’ı seçti.


Henüz AK Parti Mustafa Eyiceoğlu ismini başkan adayı olarak açıklamamışken TV’lerde konuşan Başkan Özcan, AKP kimi gösterirse göstersin benim rakibim Mahmut Tat’dır diyordu.


Bu yargıya şundan geldim.


Başkan Özcan Mersin TV’de CHP İl Genel Meclisi Üyesi Ali Erdinç’in sorduğu soruları yanıtlarken hedefinde; MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Mahmut Tat vardı.


Sayın Mahmut Tat ne demişti;


-Fabrikalar kuracağım. On bini geçkin işsize iş sağlayacağım.


Sayın Macit Özcan yanıtında diyor ki;


-Bir tane işçi alamaz, yalan söylüyor.


Sayın Mahmut Tat, bilboard afişlerinde “Tulumba köprüsünü yıkacağım” demişti.


Sayın Macit Özcan yanıtında ne diyor;


-Köprüyü yıkamaz. Yıkarsa zimmet çıkar.


Ve ekmek meselesi. Sayın Mahmut Tat dört ilçeye ekmek fabrikası kuracağını ve işleteceğini söylüyor. Sayın Macit Özcan ise biz zaten ekmek üretiyoruz. Diyerek kısaca yanıt veriyor.


Uzun süren yayın akışında aldığım notları kısaca size aktardım. İşçi alımı veya köprü yıkımı yada ekmek fabrikası gibi halkı direk ilgilendiren konularda iki dönemdir çözüm üretmeyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Adayı Sayın Macit Özcan, Sayın Mahmut Tat’ın çözülmediğini ileri sürdüğü bu konuları peşinen kabul etmiş ve hatta Sayın Mahmut Tat başkan olurda köprüyü yıkarsa; “zimmet çıkar” diyerek 29 Mart akşamının sonucunu bile Mahmut Tat lehine peşinen kabul etmiştir.


***


Belediyenin yapmakla yükümlü olduğu kanalizasyon gibi alt yapı hizmetleri, kaldırım, yol asfalt gibi üst yapı hizmetlerinde iki dönemdir bitmediğini belirtip, hala yapmaya devam ettiklerini anlatan Sayın Başkan Özcan, işçi alımı gibi ekonomik konularda Sayın Ali Erdinç’in sorusuna ise, Vali bey ile birlikte Mersin’inde Lojistik, Tarım ve Turizm konularında yatırımlara başlanacağını, 3000 bin dönümlük alanın işaretlendiğini ve yeniden göreve geldiğinde bu tür ekonomik konulara hizmet edeceğini söylüyor. Ve ekliyor “işsizliği çözmek için hükümet ile birlikte hareket etmek gerekir”diyor.


Yani bu ne demek oluyor. MHP adayı Sayın Mahmut Tat’ın Mersin için ürettiği projelerindeki,  yapacak olduğu hizmetleri  kabul etmiş fakat,  iki dönemin yetmediğini belirtip bir beş yıl daha verilirse “ben” yaparım diyor.


Bakalım Mersinliler ne diyecek?


Mersinlilerin de sahiplendiği özellikle işsizliğe son verecek  iddialı fabrika projelerini anlatan Sayın Mahmut Tat’a mı?


Yoksa; bir dönem daha verirseniz iki döneme sığdıramadığım bu hizmetleri ben yaparım diyen, Sayın Başkan Macit Özcan’a mı görevi verecek.


29 Mart 2009 akşamı sabaha karşı bu sorunun cevabını net bir şekilde alırız.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/2fb9ce785cf4cacf53b6fe19d8441606.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42