Gereklilik

Gereklilik

Gereklilik

Habibe Aydın Tuna

Son Güncelleme: 17 Şubat 2009, Salı

Haberi Paylaşın:Hayatımızda bazı şeyler gerekli bazı şeyler gereksizdir. Bunları düşünürken gereken şeylerle ilgili cümleler kuruyordum ve bir şey fark ettim. Aslında gereken ve gerekmeyen durumlarla ilgili ne çok cümle giriyordu hayatımıza. Uzadıkça uzuyor, anlamlaştıkça anlamlaşıyordu. Ve böylesi bir gerekliliği sizinle paylaşmak istedim.


 


Hayatınızda gerekli olması yüzünüzde tebessüm bırakması ümidiyle…


 


 


 


Gereklilik


 


Gereksiz konumun gereksiz insanları gereksiz yerlerde gereksiz davranışlarda bulunurlar. Gereksizliğin getirdiği gereklilik ile gerekmeyen konum ve düşüncelerle gereksiz durumlara imza atarlar. Siz konumun gerektirdiği gereklilik ile gereken neyse onu yapmaya karar verirsiniz. Geride bırakılan gereklilik sorununu bir nevi aşmış görürsünüz. Aşmış olduğunuz gereklilik aslında gereksizliğin getirdiği gerekmeyen tutumun başta gideni oluverir.


Siz doğru yaptığınıza inandığınız bir gereklilikle hareket ederken başkaları bu gerekliliğin gereksizliğine sığınarak sizi gerekmeyen gereksiz suçlamalara bırakıverir.


Gereken neyse onu yapmaya veya söylemeye karar verirsiniz. Gerek acı, gerek tasa, gerek keder, gerek neşe.


Fakat gerekliliğin getirdiği her şey bazen gerekli olmaz. Geri adım atarak gereksiz düşünceleri ve diyalogları gereksiz insanlarla gereksiz tartışmalara girmeyerek geride bırakırsınız.


İçinizde oluşan söyleme gerekliliğini öyle ya da böyle sineye atarsanız. Başa çıkmak, sonuçlandırmak, bir şeyleri yoluna koymak ya da, tam anlamıyla batırmak adına bir savaşa girersiniz kendinizle.


Ama neticede bazı gereklilikler, gereksizlikleri getireceği için gereken gerekliliği yanı başınızda bırakırsınız.


Böylece gereksiz konumun, gereksiz insanları ile gereksiz yerlerde gereksiz davranışlarda bulunmamış olursunuz.


Ve hayatın getirdiği gereklilik ile gereken yolda yürümeye devam edersiniz.


 


 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/66376a51b28d8caddb4b727e5969511f.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42