Haydi hayırlısı

Haydi hayırlısı

Haydi hayırlısı

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 22 Şubat 2009, Pazar

Haberi Paylaşın: 


Haydi hayırlısı


 


Belediye başkanlarını, Meclis üyelerini, İl Genel Meclis üyelerini ve muhtarlarımızı seçeceğimiz güne yaklaşık 1 ay kaldı. 29 Mart 2009 günü hepimiz gidip o kutsal oylarımızı sandığa atıp geleceğiz.


Bu konuda içim rahat. Gönül rahatlığıyla sandığa gidip oyumu atacağım. Çünkü bu bir yerel seçim. Yerel insanları seçeceğiz. Partiden önce insan evladına oy vereceğiz. Bu düşünceyi her partinin bütün adayları savunuyor. Biz diyor, başkan olunca parti rozetimizi bırakacağız, önce insan diyeceğiz, diyorlar. Demeleri de gerekiyor.


Şimdi bize burada samimi olanı bilmek gerekiyor. Hem samimi olanı hem projeleri olanı bilmek için takip etmek gerekiyor. Takip edeceksin ki, dürüst mü, yalancı mı? ona karar vereceğiz.


CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Macit Özcan’ın seçim çalışmalarını medya olarak takip ettik. Çünkü bizlere gideceği yerlerin programını bildiriyordu. Sonradan bildirmez oldu. Nedeni önemli değil.


Gittiği yerlerde vatandaş bilinçli bir şekilde Sayın Başkan Macit Özcan ile çatır çatır hesaplaşıyor.


Yaptığı hizmetleri seçimlik yaptığını, asfaltların üzerinden birkaç ay geçince bozulduğunu, ekmek fabrikasının neden seçimlerde ortayı çıktığını ve sonra kapandığını, işsizliğe çare üretmediğini, burs ücretlerini hala alamadıklarını hep sorguluyor. Bazen de Başkan Özcan ekmek fabrikasında olduğu gibi, “şerefim üzerine söz veriyorum, ekmek fabrikası seçimden sonrada devam edecek kapanmayacak ve ekmeklerin sayısını da arttıracağım” diye şeref sözü bile veriyor.


Demek ki artık Mersinliler, Mersin’e sahip çıkmaya başladılar. Mersin’i yöneten ve yönetmeye talip olanlarda bu bilinçte olmak için uğraşıyorlar. Bu iyiye işaret.


Bundan sonra Mersinli olarak ipin ucunu bırakmamak kalıyor. 29 Mart 2009 tarihi ipin ucunu tutmak için iyi bir fırsat. Tuttuktan sonra da bırakmamak gerekiyor. Vee… Fabrika kuracağız, 15 bin işçi alacağız diyen başkan adayına da hadi kur fabrikanı söz vermiştin diye hemen arayı soğutmadan baskı kurmaya başlayacağız. Yada şeref sözü verenlere sözünü hatırlatmayı bir beş yıl daha sürdüreceğiz.


Ne diyelim. Haydi hayırlısı.


Mersin’den doğan güneş o tatlı, sıcak  yüzünü hep Mersin’e ve Mersinlilere göstermeye ve insanlarını ısıtmaya devam etsin. Halkın içinde gezen, onlardan biri olan, vatandaşlar ile birlikte oturup çayını içen kuru fasulyesine ekmeğini bandırıp yiyen sıcak bir başkanı; Mersin Büyükşehir Belediyesinde görmekte bizlere nasip olur inşallah diyelim.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/7bbd191a4a71f1a045812d84a1cb632d.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42